Minden Windows alatt működik ez a kódrejtési trükk

Egy olyan új technikáról hullt le a lepel, amely a Windows XP-től kezdve a Windows 10-ig bezárólag minden Windows verzió alatt képes elrejteni a kártékony kódokat.
 

A kódinjektálásra épülő módszereket gyakran vetik be a vírusírók. Amennyiben egy károkozó kompatibilis ilyen technikával, akkor a fertőzése során vagy azt követően eltűnik a Windows Feladatkezelőjéből, és egy legális folyamat mögül, a háttérben végzi a tevékenységét. Hasonló módszerek persze hackelések során is előkerülnek, például hátsó kapuk rejtésekor.
 
A Hexacorn egyik biztonsági kutatója (aki Adam néven vált ismertté) egy olyan technikát fejlesztett ki, amely kódinjektálásra ad lehetőséget. A szakember arra jött rá, hogy erre a célra a Windows SetWindowSubclass API-ját is fel lehet használni. Mivel ez a grafikus felülettel rendelkező alkalmazások esetében jut szerephez, ezért nem minden folyamatnál alkalmazható az új módszer. Csakhogy ez a kutató szerint nem igazán probléma, mivel a Windows alatt mindig bőven akad olyan folyamat, amelyhez grafikus interfész is társul. Ha más nem, akkor e célra bevethető a Windows Explorer (Intéző) is.
 
A biztonsági kutató a vizsgálatai során a Windows Explorer mellett egyebek mellett a Total Commander, a Process Hacker és az Ollydbg folyamatait is fel tudta használni a saját kódjának leplezéséhez. Ráadásul a módszer a legújabb Windows 10 kiadás alatt épp úgy működik, mint a Windows XP alatt. Sőt már az is kiderült, hogy a kód kisebb módosításával 64 biten is életképes a technika.
 
A szakember jelezte, hogy az általa kifejlesztett proof-of-concept kódot nem fogja nyilvánosságra hozni, hiszen azzal könnyedén vissza lehetne élni. Egyelőre a Microsoftot sem értesítette a felfedezéséről, mivel úgy véli, hogy ezúttal nem egy Windows-os sérülékenységről van szó. Ehelyett egy legális funkció kihasználására alkalmas támadókódról beszélünk, ami ellen nem lehet egy egyszerű frissítéssel védekezni.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség