Megbénította a Microsoft a Zloader botnetet

​Egy viszonylag jól ismert és rendkívül szofisztikáltan működő trójai programot, a Zloadert sikerült működésképtelenné tennie a Microsoft biztonsági részlegének.
 

A Digital Crimes Unit szakértői felfedték az adatlopó program pontos működési módját, sőt megnevezték azt a konkrét személyt is, aki a gyanú szerint több bűncselekmény hátterében áll. A Microsoft szerint egy Denis Malikov nevű férfihez köthető a Zloader terjesztése, aki valószínűleg egy nagyobb bűnbanda tagja.
 
A Zloader 2015 óta ismert. Bankok, vállalkozások, kórházak, iskolák, illetve egyéni felhasználók számítógépeit fertőzték meg vele a világ szinte minden táján. A célja kezdetben az volt, hogy banki azonosító adatokat lopjon. Majd szerepet kapott további kártékony programok, például a Ryuk vírus terjesztésében is.
 
A Zloader banda rosszindulatú programokkal megfertőzött szerverek egész hálózatát, azaz egy botnetet hozott létre, és tartott az ellenőrzése alatt. A hálózat bővítése, irányítása és az eszközök közötti kommunikáció fenntartása érdekében a kiberbűnözők számos internetes domain címet használtak. 65 ilyen domaint sikerült eddig azonosítani, amelyeket a Microsoft sinkholing technikával leplezett le.
 
A Zloader is egy domaingeneráló algoritmust (DGA - domain generation algorithm) tartalmaz, amely újabb és újabb domaineket hoz létre a zombi számítógépek vezérléséhez. 
 
Az Egyesült Államokban bírósági végzés adott felhatalmazást a Microsoftnak arra, hogy 319 nemrégiben regisztrált DGA domaint is az ellenőrzése alá vonjon. A vállalat szakértői most azon dolgoznak, hogy a további káros (generált) domainek regisztrációját megakadályozzák. 
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség