Kifecsegte a Windows hibáját a Google

​A Google nyilvánosságra hozta annak a Windows-os sérülékenységnek a részleteit, amely jelenleg még javításra vár.
 

Mateusz Jurczyk, a Google Project Zero csapatának egyik mérnöke 2016 márciusában több biztonsági rést fedezett fel a Windows GDI-összetevőjében (gdi32.dll). Akkor a rendellenességeket jelezte a Microsoftnak, amely 2016 júniusában adta ki a hibajavításokat az MS16-074-es közleményének keretében. Majd a szakember ismét szemügyre vette a problémás komponenst, és úgy találta, hogy a frissítéssel nem sikerült minden sérülékenységet orvosolniuk a fejlesztőknek. Ezért tavaly novemberben ismét egy jelentést küldött a Microsoftnak a továbbra is fennálló kockázatokról.
 
Mivel a novemberi hibabejelentéshez kapcsolódóan - a megadott határidőn belül - nem vált elérhetővé a frissítés, ezért a Google úgy határozott, hogy nem vár tovább, és nyilvánosságra hozza a technikai részleteket. Mindezt a Project Zero szabályzatára hivatkozva tette meg, amely 90 napot ad a gyártóknak arra, hogy a Google által feltárt sérülékenységeket megnyugtató módon orvosolják, és a felhasználók számára elérhetővé tegyék a szüksége patch-eket. A Microsoft ebből a 90 napból csúszott ki.
 
Könnyen elképzelhető, hogy a GDI-frissítése a februári hibajavító keddre elkészült, csakhogy az e havi patch-ek kiadását elhalasztotta a Microsoft. Így jelenleg az a helyzet, hogy a biztonsági rés leírása már elérhető az interneten, sőt a kihasználásához szükséges kódok is megjelentek. Mindezt pedig minden bizonnyal a kiberbűnözés sem fogja figyelmen kívül hagyni.
 
A védekezés szempontjából egyelőre az a legfontosabb, hogy az EMF-tartalmakkal rendelkező dokumentumokkal, weboldalakkal kell a leginkább óvatosnak lenni. Jurczyk a szóban forgó biztonsági rést az Internet Explorer, illetve az Office Online esetében is ki tudta használni. Az utóbbi esetben egy EMF-formátumú objektumot tartalmazó (docx) dokumentum segítségével igazolta sebezhetőség létezését.
 
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség