Kétmillió dollárt fizetett a fehérkalaposoknak a Yahoo!

A Yahoo három év alatt kétmillió dollárt fizetett ki azoknak a biztonsági kutatóknak, akik a rendszereiben sebezhetőségeket fedeztek fel.
 

A legnagyobb biztonsági cégek körében mára már teljesen bevált gyakorlatnak számít, hogy jutalmazási programok keretében pénzzel is honorálják azoknak a biztonsági kutatóknak, etikus hackereknek a munkáját, akik sérülékenységeket tárnak fel a rendszereikben, szolgáltatásaikban, és azokat első kézből jelzik. E vállalatok közé tartozik a Yahoo is, amely 2013 óta rendelkezik bug bounty programmal. A cég most arról számolt be, hogy miként vált be a kezdeményezése.
 
A Yahoo tájékoztatásából kiderül, hogy elégedett a jutalmazási programmal, és azt a jövőben is fenn kívánja tartani. Az elmúlt három év során összesen 2 millió dollárt fizetett ki a hibabejelentők számára. Több mint 2000 kutatóval sikerült ilyen módon együttműködnie, és legalább 80 országból kapott sebezhetőségi jelentéseket. Tavaly összesen 400 ezer dollárt osztott szét a kutatók között, de a vállalat azt nem árulta el, hogy eddig mekkora volt a legnagyobb egyben kifizetett összeg. Annyit azonban közölt, hogy a nemrégen feltárt egyik Flickr sérülékenység esetében 7000 dolláros jutalmat állapított meg.
 
A Yahoo által kifizetett díjak első ránézésre magasnak tűnhetnek, de ha összevetjük azokat például a Google vagy a Facebook programjaival, akkor azt láthatjuk, hogy nem kirívó a Yahoo-féle anyagi motiváció. A Google 2010 óta több mint 9 millió, míg a Facebook 2011 óta több mint 5 millió dollárt szánt bug bounty programokra. A Google-nél az eddigi legnagyobb, egyösszegű jutalom 100 ezer dollár volt, míg a Facebooknál 40 ezer dollárra adódott a rekord kifizetés. Ez utóbbit egyébként az a kutató kapta, aki jogosulatlan távoli kódfuttatásra lehetőséget adó sérülékenységet fedezett fel az ImageMagick esetében.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség