Kapcsolatfelvételi űrlapokra hangolódnak rá a csalók

​A vírusterjesztők újabb támadási felületeket kerestek, mígnem ráakadtak a vállalatok weboldalain található kapcsolatfelvételi űrlapokra.
 

A kártékony programok terjesztésének egyik leggyakoribb módja, amikor a csalók elektronikus levelekben elhelyezett linkek vagy csatolmányok révén próbálják megfertőzni a rendszereket. Csakhogy az e-mail biztonsági technológiák is folyamatosan fejlődnek, miközben az elektronikus levelezéssel kapcsolatos védelmi intézkedések sok helyen szigorodnak. Így aztán egyre nehezebb a dolguk a csalóknak, akik folyamatosan keresik az új támadási felületeket és lehetőségeket.
 
A már eddig is sok kárt okozó BazarBackdoor nevű trójai program mögött meghúzódó kibercsoport úgy gondolta, hogy a célzott támadások során van egy célravezetőbb módszer az egyszerű levelezgetésnél. A trükk lényege, hogy a csalók nem egy e-mailt küldenek közvetlenül a kiszemelt szervezet valamely e-mail címére, hanem az adott vállalat vagy intézmény weboldalán található kapcsolatfelvételi űrlapról indítják az akciójukat. Például olyan módon, hogy árajánlatot kérnek, majd amikor a kereskedő válaszol a kapcsolatfelvételre, akkor kezdik meg a valódi károkozást. Az Abnormal Security biztonsági kutatói által vizsgált egyik incidens során az elkövetők a kereskedő számára egy olyan levelet küldtek, amelyben egy ISO-fájl letöltésére szolgáló hivatkozás volt megtalálható. Ekkor az elkövetők általában olyan szolgáltatásokat vesznek igénybe, mint amilyen a WeTransfer vagy a TransferNow, hogy ezzel is kikerüljék az átjárószintű védelmeket és a tartalomszűrőket.
 
A kártékony ISO-fájl alapvetően két állományt tartalmazott. Egy .lnk kiterjesztésű parancsikont, és egy .log kiterjesztésű állományt, amely valójában egy BazarBackdoor összetevőket rejtő DLL-fájl. Amikor ez betöltődik a memóriába, akkor a károkozó megfertőzi az svchost.exe folyamatot, majd kapcsolódik egy távoli vezérlőszerverhez, amelyről fogadja a támadók parancsait.
 
A fenti trükk tanulsága, hogy nem kizárólag az elektronikus levelezés során kell törekedni a biztonságtudatosságra, hanem az egyéb kommunikációs csatornákon is.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség