Játékosok pénzére pályázik a legújabb vírus

A több mint százmilliárd dollár értékűre becsült online játékipar nemcsak a fejlesztőknek és a gyártóknak jelent nagy üzletet, hanem a kiberbűnözőknek is.
 

A Steam az egyik legnépszerűbb disztribúciós platform. A Valve tulajdonában áll, több mint 100 millió regisztrált felhasználóval és több ezer letölthető játékkal rendelkezik világszerte. A népszerűsége nagy és vonzó célponttá teszi a csalók körében, akik el tudják adni a feketepiacon a Steam felhasználói adatokat átlagosan 15 dollárért. A nemrégen közzétett adatok szerint 77.000 Steam fiókot törnek fel, és fosztanak ki minden egyes hónapban.
 
Itt az egyik bűnös
 
A Kaspersky Lab kutatója, Santiago Pontiroli és független kutatótársa Bart P. szerint egy újfajta malware, a Steam Stealer tehető felelőssé számos felhasználói fiók feltöréséért. A duó úgy véli, hogy a vírust eredetileg orosz származású számítógépes bűnözők fejlesztették ki, mivel sok erre utaló nyelvi nyomot találtak több alvilági fórumon is.
 
A Steam Stealert "malware mint szolgáltatás" típusú üzleti modell keretében terjesztik a csalók. Megvásárolhatók a különböző változatai különböző funkciókkal, ingyenes frissítésekkel, felhasználói kézikönyvvel, sőt egyéni tanácsadással is. Más rosszindulatú kampányok esetében az átlagos ára az ilyen "megoldásoknak" 500 dollár körül mozog. Azonban a Steam Stealer jóval olcsóbban is hozzáférhető: esetenként nem kell többet fizetni érte 30 dollárnál, ami szintén növeli a népszerűségét a bűnözők körében.


Egy alvilági hirdetés - Forrás: Kaspersky Lab
 
A Steam Stealer terjesztése főként klónozott weboldalakon keresztül történik. Sokszor felhasználók megtévesztésére alkalmas, social engineering módszerek is szerephez jutnak.
 
Így fertőz a károkozó
 
Miután a malware feljut a felhasználó rendszerére, akkor ellopja az összes Steam konfigurációs fájlt. Ha ez megtörténik, akkor megkeresi a felhasználó bejelentkezési adatait és a munkamenetre vonatkozó információkat tartalmazó Steam KeyValue fájlt. Ezzel pedig már a támadók ellenőrzésük alá vonhatják a felhasználó fiókját.
 
Látható, hogy a kiberbűnözők mára felismerték a gamer fiókok valódi piaci értékét. A komoly lehetőségek most a játékok fizetős eszközeinek ellopásában és eladásában rejlenek számukra.
 
"A játékos közösség igen vonzó célponttá vált a kiberbűnözők számára. Egyértelmű fejlődés tapasztalható a fertőzéshez és a terjesztéshez használt módszerekben, valamint a rosszindulatú programok komplexitásában. Azáltal, hogy a játékkonzolokhoz egyre több nagyteljesítményű alkotóelemet adnak hozzá, valamint az IoT terjedése miatt ezzel a kedvezőtlen helyzettel a jövőben is számolni kell" - mondta Santiago Pontiroli, a Kaspersky Lab GReAT csapatának tagja.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség