Így trükköznek a csalók az olimpia alatt

A tokiói olimpia sem kerüli el a kiberbűnözők figyelmét. A sporteseményre igencsak megtévesztő trükkökkel készültek, de szerencsére kellő odafigyeléssel a károk megelőzhetők.
 

A Kaspersky szakértői összegyűjtötték azokat a leggyakoribb fenyegetettségeket, amelyek az olimpiával összefüggésben veszélyeztetik a felhasználók számítógépeit, mobil készülékeit és adatait.
 
Élő streamek
 
Tekintve, hogy a nézők a stadionok helyett online követik az eseményeket, kicsit sem meglepő, hogy a biztonsági szakértők sok olyan weboldalra bukkantak, amelyek az olimpiai játékok streamelésével hitegetnek. Ezek közül sok a felvételek megtekintése előtt regisztrálásra kéri az embereket. Az ilyen adathalász oldalak esetében általános jelenség, hogy miután a felhasználó beírja a hitelesítési adatait, átirányítják egy olyan oldalra, amely különféle kártékony fájlokat terjeszt. Amellett, hogy az ilyen fájlok révén kártékony program kerülhet az eszközökre, a felhasználók még az azonosításukra alkalmas adataikat is kiszolgáltatják. Ezt követően pedig a csalók visszaéléseket követhetnek el, vagy a megkaparintott adatokat értékesíthetik a dark weben.  
 
Csalás jegyekkel
 
Annak ellenére, hogy idén nem lehetnek nézők a versenyeken, a csalók nem riadnak vissza a korábban számukra már jól bevált csalási kísérletektől, például a jegyekkel kapcsolatos átverésektől sem. Ezúttal azonban elsősorban nem a hamis jegyértékesítés van terítéken, mivel az elkövetők inkább jegyek árának visszatérítésével próbálják rászedni a potenciális áldozataikat. Ehhez ismét csak személyes, pénzügyi adatokat kérnek a gyanútlan felhasználóktól.
 
Hamis oldalak
 
Az ártalmas weboldalak elemzésekor a szakemberek hivatalos olimpiai webhelyeknek álcázott adathalász oldalakat is találtak. Például egy olyat, amelyik teljes egészében a tokiói olimpia hivatalos oldalának adta ki magát, de olyan is akadt, ami a Nemzetközi Olimpiai Bizottság weboldalát utánozta.
 
Ajándékok?

A csalók ezúttal sem fukarkodnak a „nagyvonalú” ajánlatokkal és az ajándékokkal. A szakemberek olyan weboldalakat is találtak, amelyek az olimpia nézéséhez ideális TV-kel kecsegtetnek. Ezekhez a csalásokhoz mondvacsinált nyereményjátékok is kapcsolódnak.
 
A biztonsági cég a következőket javasolja az olimpiával visszaélő támadások megelőzéséhez:
  • Ellenőrizze a linkeket, mielőtt azokra kattintana!
  • A személyes adatok megadása előtt mindig ellenőrizze a weboldal hitelességét, és csak hivatalos webhelyeken keresztül nézze az olimpiát!
  • Használjon megbízható biztonsági szoftvereket!
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség