Hálózatbiztonság: vak vezet világtalant

A vállalatok majdnem felénél az informatikusok nem tudják pontosan, hogy az általuk üzemeltetett hálózaton milyen alkalmazások osztoznak. Ez pedig a védelem szintjét igencsak negatívan befolyásolja.
 

A Shopos legutóbbi felmérése szerint az IT-szakemberek a hálózati adatforgalom 45 százalékát nem tudják azonosítani. Sokszor nincsenek tisztában a pontos célokkal, és a forgalom eredetével sem. További probléma, hogy gyakorta azt sem tudják pontosan, hogy milyen alkalmazások futnak a rendszerekben, ami természetesen alapjaiban kérdőjelezi meg a hatékony védelem kiépíthetőségét. 

Az alkalmazások azonosítása nélkül az IT-felelősök nem tudják megbízhatóan felismerni a nemkívánatos szoftvereket, nem tudnak adatbiztonsági kontrollokat kiépíteni, és a jogosulatlan felhasználói műveleteket sem képesek naplózni, megelőzni. Eközben pedig a hagyományos hálózatbiztonsági technológiák is egyre nehezebben birkóznak meg az alkalmazásszintű védelemmel. A biztonsági cég szerint ennek oka többek között a titkosítás egyre szélesebb körű használatában, valamint a folyamatosan fejlődő, védelem megkerülésére alkalmas technikákban keresendő. 

"Ha nem látunk mindent a hálózaton, sosem lehetünk biztosak abban, hogy a szervezetünk védve van a fenyegetésekkel szemben. Az IT szakemberek túl régóta repülnek vakon, és a digitális bűnözők ezt kihasználják. Eközben a kormányok világszerte szigorúbb büntetéseket alkalmaznak az adatlopások és adatvesztések miatt, így egyre fontosabbá válik, hogy tudjuk ki és mi van a hálózatunkon"

- mondta Dan Schiappa, a Sophos alelnöke.

A vállalatok havonta átlagosan 7 munkanapot töltenek átalagosan 16 fertőzött számítógép kármentesítésével. Vagyis ennyi rendszert kell megtisztítani, helyreállítani, és közben természetesen az adatokat megmenteni.

"Egy hálózatot érintő incidens során gyakran több számítógép kompromittálódik, ezért minél hamarabb meg tudjuk állítani a fertőzést, annál jobban tudjuk csökkenteni az okozott kárt és a helyreállítás idejét"

- tette hozzá Schiappa. 

Tudjuk, hogy lépni kell

Az IT szakemberek tisztában vannak azzal, hogy a tűzfalak védelmét fejleszteni kell. Az IT menedzserek 79 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a jelenlegi tűzfaluknál jobb védelmet akarnak. 99 százalékuk olyan tűzfaltechnológiát alkalmazna, amely automatikusan tudja izolálni a fertőzött számítógépeket. 97 százalékuk pedig a végpontvédelem és a határvédelem közötti szoros integrációt is fontosnak tartja. 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség