Facebookos jelszólopás PHP-val

Egy PHP-alapú kártékony program kezdett terjedni, amely elsősorban bejelentkezési adatokat lop. Különösen kedveli a Facebookhoz tartozó felhasználóneveket és jelszavakat.
 

A Ducktail nevű adathalász támadássorozatról a WithSecure júliusban adott hírt. Akkor arra derült fény, hogy - feltehetően vietnámi - kiberbűnözők elsősorban LinkedIn-nel visszaélő csalássorozatot indítottak, amelyben egy .NET Core alapú, PDF-fájlnak álcázott kártékony programot igyekeznek feljuttatni a potenciális áldozataik számítógépeire. Ezt követően pedig a károkozó felhasználásával Facebook Business fiókokhoz tartozó bejelentkezési adatokat, illetve egyéb (webböngészőkben eltárolt) hitelesítő információkat igyekeznek bezsebelni. A böngészőkből kiexportált adatokat pedig Telegramon keresztül zsebelik be. A megkaparintott információkat felhasználhatják pénzügyi csalásokhoz, illetve kártékony reklámkampányok indításához is.
 
A fejlődés töretlen
 
A Ducktail banda nem ült a babérjain, és az elmúlt napokban egy új kártékony programot vetett be. A támadások célja továbbra sem változott, azaz most is adatlopás motiválja az elkövetőket. A módszer és az alkalmazott károkozó azonban jelentősen változott.
 
A legutóbbi Ducktail támadássorozatban szerephez jutó károkozó már nem a .NET Core lehetőségeit fordítja a saját javára, hanem PHP-val mesterkedik. A kiszemelt számítógépek „%LocalAppData%\Packages\PXT” mappájába bemásolja a PHP-kódok futtatásához szükséges PHP.exe állományt, valamint a PHP-forráskódokat. Ezt követően az ütemezett feladatok közé új bejegyzést vesz fel, amivel biztosítja a perzisztens jelenlétét.
 
A megújult Ducktail annyiban is változott, hogy most már nem annyira finnyás, mint az elődje, hiszen a Facebook Business fiókok mellett a hagyományos Facebook profilokat sem veti meg. Ezekhez is igyekszik hozzáférési adatokat összegyűjteni, amiket aztán JSON-formátumú fájlokba ment le, majd szivárogtat ki. (Az elkövetők szakítottak a Telegram alapú adatküldéssel is.)
 
A Ducktail-csalók a kártékony kódjaikat játékoknak, felnőtteknek szóló videóknak, filmekhez tartozó feliratokat tartalmazó állományoknak és Office dokumentumoknak is előszeretettel álcázzák. Ezért a letöltésekkel való óvatos bánásmód ez esetben is sokat segít a kockázatok csökkentésében.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség