Ez a nap a biztonsági mentésekről szól

​A biztonsági mentéseket sokan halogatják. Oly annyira, hogy a felhasználók 30 százaléka még sosem gondoskodott az adatai mentéséről.
 

Március 31. a „World Backup Day” napja. Ennek alkalmából a Micro Focus szakemberei a biztonsági mentések fontosságára hívták fel a figyelmet.
 
Backup néhány perc alatt
 
Akik még nem készítettek biztonsági mentést az adataikról, fájljaikról, azoknak ezt minél előbb célszerű megtenniük. Aki pedig már gondoskodott erről, annak javasolt rendszeres időközönként megvizsgálnia azt, hogy naprakészek-e és helyreállíthatók-e a mentései.
 
Az egyéni felhasználók esetében egyszerűbb a helyzet, hiszen kevesebb fontos adattal rendelkeznek, mint a cégek. Ráadásul egyszerűen használható mentési megoldásokat kínálnak számukra mind az okostelefonok, tabletek és számítógépek gyártói, mind a legnagyobb online szolgáltatásokat biztosító cégek. Elég csak arra gondolni, hogy egy új okostelefon beüzemelésekor néhány lépésben beállíthatjuk, hogy az eszközzel készült fotókról, videókról azonnal kerüljön egy másolat a felhőbe. Így nem kell később egyesével menteni a fájlokat egy másik helyre.
 
Nem árt azonban, ha azt is ellenőrizzük, hogy megfelelően működik-e a mentés, illetve van-e ehhez elég tárhelyünk a felhőben.
 
A szakemberek szerint az a legbiztosabb, ha nem csupán a felhőben bízunk, hanem fizikai adathordozóra, például egy külső meghajtóra vagy pendrive-ra is átmásoljuk a legfontosabb, pótolhatatlan fájlokat. Magánemberek esetében tipikusan ilyenek például a családi fotók és videók, az iskolai feladatokhoz szükséges anyagok, illetve a különféle hobbiprojektek dokumentumai.
 
Mentés a vállalatoknál
 
A vállalatok esetében már bonyolódik a helyzet, hiszen a cégek sokkal nagyobb mennyiségű adatot hoznak létre, tárolnak és használnak. Ráadásul napjaink gyorsan digitalizálódó világában az adatok elengedhetetlenek a szervezetek mindennapi működéséhez, és nem kizárólag eszmei értéket jelentenek, hanem komoly anyagi kárral jár az elvesztésük. Tovább nehezíti a feladatot, hogy az adatok szétszórtan helyezkednek el a vállalati infrastruktúrában, például az alkalmazottak gépein, a céges szervereken és a felhőben, ezeken belül is különféle alkalmazásokban és adatbázisokban.
 
Szerencsére a vállalati adatok védelméhez és biztonsági mentéséhez is elérhetők professzionális eszközök, amelyek megkönnyítik a feladatot. Ilyen megoldások bevezetését mindenképpen célszerű fontolóra venni, hiszen nagyon jelentős károk válhatnak megelőzhetővé a használatukkal.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség