Ellophatták a koronavírus elleni vakcina dokumentációját

​Egyebek mellett a Pfizer koronavírus elleni vakcinájához tartozó bizalmas dokumentációk is kiszivároghattak az Európai Gyógyszerügynökséget ért kibertámadás során.
 

A koronavírus elleni vakcinákat fejlesztő cégeknek, illetve a vakcinák engedélyeztetését és elosztását biztosító szervezeteknek is kiemelt figyelmet kell fordítaniuk a kiberbiztonsági intézkedésekre. Az elmúlt hetekben erre már egyebek mellett azok a támadások is rávilágítottak, amelyek a vakcinák megfelelő hűtését biztosító vállalatok ellen célzottan indultak. Az egyik áldozat az Americold cég volt, amelynek informatikai rendszerét zsarolóvírussal próbálták térdre kényszeríteni az elkövetők.
 
Az ilyen jellegű támadások mára rendszeressé váltak. Legutóbb az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) informatikai infrastruktúrájában működő egyes szervereket sikerült elérniük a támadóknak, akik nagy valószínűséggel bizalmas dokumentumokat is megszereztek. A szervezet már megerősítette, hogy a rendszerét kibertámadás érte, a vizsgálatok az illetékes hatóságok bevonásával jelenleg is zajlanak. Amíg ezek nem zárulnak le, addig vélhetőleg nem fog közzétenni további információkat az EMA.
 
Eközben a Pfizer és a BioNTech egy közös nyilatkozatott adtak ki, amelyben arról tájékoztattak, hogy az EMA-tól származó információk szerint az ügynökséget ért támadás során az elkövetők egy olyan szerverhez is hozzáfértek, amelyen egyebek mellett a koronavírus elleni vakcinákhoz kötődő dokumentumokat tárolták az EMA munkatársai. A két vállalat hangsúlyozta, hogy nem az ő rendszerüket érintette a biztonsági incidens, ugyanakkor jelenleg ők sem tudnak többet a támadással kapcsolat, és várják az EMA további tájékoztatását.
 
Az EMA viszont csak annyit közölt, hogy jelenleg az ügynökség minden tevékenységét zavartalanul végzi, és nincsnek fennakadások a munkában.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség