Elkészült a GandCrab zsaroló program ellenszere

Jó hírek jelentek meg azok számára, akik a GandCrab nevű zsaroló program áldozatai lettek az elmúlt hónapokban. Sok fájl vált helyreállíthatóvá.
 

A Bitdefender adatai szerint a GandCrab zsaroló program eddig legalább félmillió számítógépet fertőzött meg világszerte. Elsősorban az amerikai, brit, kínai, indiai, brazil és német felhasználók adataira jelentett veszélyt, de egyéb régiókba is betette a lábát. A széles körű elterjedését egyebek mellett annak is köszönheti, hogy a mögötte álló kiberbűnözői csoport szolgáltatás alapon (ransomware-as-a-service) is elérhetővé tette a kártékony programot az internet sötétebbik oldalán.
 
Az ellenszer
 
A biztonsági cég szakemberei sikeresen kifejlesztettek egy olyan, ingyenesen elérhető alkalmazást, amelynek segítségével a GandCrab 1-es, 4-es és 5-ös verziói által titkosított fájlok válhatnak dekódolhatóvá. Ezeket leginkább arról lehet felismerni, hogy a kiterjesztéseikben szerepel a GDCB vagy a KRAB karaktersorozat, amiket általában 10 véletlenszerű karakter követ. Az új segédprogram használata egyszerű, tulajdonképpen csak azt a mappát kell megadni, amelyben a tönkretett állományok megtalálhatók.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség