Egyszerűbbé teszi a titkosítást a Google Tink

A Google kiadta azt a titkosító eszközét, amely az eddigieknél könnyebben teszi lehetővé a kriptográfiai megoldások szoftverekbe történő integrálását.
 

A Google már több mint két éve fejleszti a Tink nevű eszközét, amelynek 1.2.0-ás verzióját immár mindenki számára elérhetővé tette. A Tink legfontosabb célja, hogy egyszerűsítse a fejlesztők életét, és korszerű módon támogassa a különféle alkalmazásokba történő titkosítási és egyéb kriptográfiai eljárások beépítését. A Google szerint sok esetben néhány sornyi kóddal is jelentős eredményeket lehet elérni.
 
Természetesen a Tink által jelentett egyszerűség nemcsak arra szolgál, hogy a fejlesztők könnyebben és gyorsabban implementálhassanak titkosító algoritmusokat. Legalább ilyen fontos, hogy a kevesebb kód miatt kevesebb a hibalehetőség. Ilyen módon a biztonsági rések szoftverekbe történő bekerülésének valószínűsége is csökken.
 
A BoringSSL és a Java Cryptography Architecture alapokra építkező Tink egy több platformot támogató, többnyelvű megoldás. Egyebek mellett Androidra és iOS-re is elérhető. Lényeges jellemzője, hogy miután nem most kezdte a pályafutását egy eléggé kiforrott megoldásnak számít. Olyan annyira, hogy a Google közlése szerint már az AdMob, a Google Pay, a Google Assistant, valamint a Firebase is kiaknázza a benne rejlő lehetőségeket.
 
A nyílt forráskódú Tink alkalmas adattitkosítás elvégzésére, kulcsmenedzsment támogatására, vagy digitális aláírások készítésére. Pozitívum, hogy a fejlesztők viszonylag rugalmasan határozhatják meg, hogy éppen milyen funkciókra van szükség, és így a számukra felesleges összetevőket mellőzhetik. Ezzel is csökkenthetik a szoftvereik méretét.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség