Egyre több bátorítást kapnak a zsaroló programok

​A Check Point a legfrissebb jelentésében a szervezetek hálózataiban szeptember során legtöbb gondot okozó kártékony programokról számolt be.
 

A kutatás indítása óta ez volt az első alkalom, hogy a zsarolóvírusok a Check Point által összeállított, legelterjedtebb rosszindulatú programokat tartalmazó toplistán az első három helyre kerültek. Közülük is kiemelkedett a Locky, amely a múlt hónapban a detektált támadások 6 százalékáért volt felelős. A zsarolóvírusokkal történő fertőzések az összes vírustámadás 13 százalékát tették ki.
 
Szeptemberben három új károkozó került fel a top tízes listára: a Chanitor trójai, a Blackhole exploit kit, valamint a Nivdort bot. Mindezek mellett továbbra is nagy számban fertőz az évek óta ismert Conficker féreg, illetve a Sality vírus.
 
A mobilvírusok frontján nincs nagy mozgolódás. Ennek oka, hogy az Android kompatibilis HummingBad kártevőt továbbra sem sikerült letaszítani a trónjáról: immár hat egymást követő hónapban lett a mobil eszközök támadására leggyakrabban használt rosszindulatú program. A toplistán a károkozót a Triada, valamint a Ztorg követi. Ezek az ártalmas programok adatlopásban kaphatnak szerepet, és egyéb nemkívánatos alkalmazások terjesztését is elősegíthetik.
 
"A zsarolóprogramok folyamatos terjedése annak jele, hogy a vállalatok egy része egyszerűen kifizeti a váltságdíjat a kritikus adatok visszaszerzéséért, ezzel még jövedelmezőbbé és vonzóbbá téve ezt a támadási formát a kiberbűnözők számára. Ennek a folyamatnak a megállítása érdekében a szervezeteknek a fenyegetésekkel szemben magas szintű intézkedésekkel kell fellépniük a hálózatokon, a végpontokon és a mobil eszközökön egyaránt" - nyilatkozta Nathan Shuchami, a Check Point fenyegetések elleni védelemért felelős vezetője.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség