Egyre gyakoribbak az online játékok elleni támadások

​A harmadik negyedévben a DDoS támadások az online játékokat, valamint a pénzügyi szolgáltatásokat sem kímélték.
 

A Kaspersky Lab a harmadik negyedévre vonatkozóan is elkészítette az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadásokkal kapcsolatos felmérését. Ebben külön kiemelte a kriptopénzzel foglalkozó, valamint a blockcain alapú technológiákat alkalmazó szolgáltatások elleni akciókat. Mivel ezek egyre népszerűbbek, ezért várható volt, hogy a kiberbűnözők is felfigyelnek rájuk, ami sajnos már a DDoS-támadásokban is tetten érhető. Mindezek mellett az elkövetőknek maradt idejük az online játékok elleni fellépésre is. Többek között a Final Fantasy, a Blizzard Entertainment, az American Cardroom és az angol Nemzeti Lottó is az áldozatok listájára került.

A linuxos botnet támadások esetében figyelhető meg a legjelentősebb változás. Ezek aránya a megelőző időszak 51 százalékáról 70 százalékra ugrott. A SYN és a HTTP alapú incidensek száma is emelkedett, miközben az egyéb technikákat bevető akciók némileg háttérbe szorultak.

A biztonsági cég szakemberei az elmúlt negyedévben 98 országban tapasztaltak jelentősebb DDoS-támadásokat. Ez a szám a korábbi jelentésben még nem érte el a 90-et, vagyis a DDoS még szélesebb körben okozott problémákat. A leggyakrabban célkeresztbe állított szervezetek Kínában, Amerikában, Dél-Koreában, Oroszországban és Nagy-Britanniában működnek.

"A szórakoztató és a pénzügyi szolgáltatások - valamint az olyan vállalkozások, amelyeknél különösen fontos a folyamatos elérés - mindig is kedvelt célpontjai voltak a DDoS támadásoknak. Ugyanis az ilyen szervezeteknek nemcsak pénzügyi veszteséggel jár egy szolgáltatáskiesés, hanem jelentős reputációs kockázatot is okozhat, aminek a legrosszabb következménye a felhasználók átpártolása a versenytársakhoz. Éppen ezért nem is meglepők azok a támadások, amelyek a sok millió felhasználóval rendelkező online játékok ellen irányulnak. Ami meglepő, hogy rengeteg cég még mindig nem fordít kellő figyelmet a védelemre" - nyilatkozta Kirill Ilganaev, a Kaspersky Lab részlegvezetője. 
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség