Dömös Zsuzsanna lett az Év információbiztonsági újságírója

Az idén Dömös Zsuzsanna, a 24.hu újságírója érdemelte ki az Év információbiztonsági újságírója címet.
 

Az idén tizenharmadik alkalommal meghirdetett az "Év információbiztonsági újságírója" címet Dömös Zsuzsanna a 24.hu újságírója kapta, a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület rendes tagjaiból álló bíráló bizottság döntése alapján. Az "Év információbiztonsági újságírója" erkölcsi elismeréssel kívánja az Egyesület azon újságírók teljesítményét elismerni, akik sokat tesznek az információvédelmi tudatosságért, a témában rendszeresen publikálnak, blogolnak, és felhívják a figyelmet a téma fontosságára.
 
Dömös Zsuzsanna 2013-ban végzett a Kaposvári Egyetem Kommunikáció és Média szakán nyomtatott sajtó, elektronikus média szakirányon. Öt éve publikál külsős cikkíróként a PC Guru videojátékos magazinban, szabadúszó szövegíróként több cégnek is dolgozott. Tech újságírással a HWSW Informatikai Hírmagazinnál kezdett foglalkozni gyakornokként, majd töltött másfél évet az Origo Techbázis rovatánál teljes idős újságíróként. Egy éve a 24.hu tech és mobil rovatának tagja. Főbb érdeklődési területei a kiberbiztonság, az álhírek problémája, a közösségi média, a technológia társadalomra gyakorolt hatásai.
 
A Hétpecsét Egyesület fórumán Dömös Zsuzsanna "Lájkokból politiki fegyver - avagy miért is ijesztő a Facebook adatbotránya?" címmel tartott előadást.
 
Prezentációjában az elmúlt idők legnagyobb adatkezelési botrányát és annak szereplőit mutatta be. Miért kellett a Cambridge Analytica cégnek 87 millió Facebook-felhasználó adata? Miért nem járt el helyesen a Facebook, és milyen változásokat vezettek be az ügy nyilvánosságra hozása után a közösségi oldalon? Mi a tanulság mindebből a felhasználók számára? Befolyásolhatják-e egyáltalán a választásokat a profilelemzési módszerek? Előadásában ezeket a kérdéseket válaszolta meg.
 
 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség