Csináld magad: DDoS-védelem

A Kaspersky Lab legfrissebb kutatása szerint azok a vállalatok, amelyek másra bízzák DDoS támadások elleni védelmüket, bizonyos szempontból hátrányban kerülhetnek.
 

A DDoS támadások jelentik ma az egyik legnagyobb kihívást a szervezetek életében, mivel képesek azonnal blokkolni az üzleti tevékenységeket, és jelentős reputációs, valamint pénzügyi károkat okozhatnak. Annak ellenére, hogy a vállalatok nagy része (43 százaléka) tart az ilyen támadásoktól, mégis sokan (41 százalék) elismerik, hogy jelenleg kevés ismerettel rendelkeznek a DDoS fenyegetésekről. Leginkább emiatt hagyatkoznak technológiai partnerük vagy internetszolgáltatójuk segítségére, esetleg adatközpont szolgáltatójuk támogatására.
 
Azoknál a szervezeteknél, ahol nincs egyértelmű stratégia a DDoS támadásokra való reakcióra, főként az információk hiánya a fő akadály. A megelőző intézkedések hiánya miatt a cégeket felkészületlenül érik a támadások, így lényegesen nagyobb károkat szenvednek el, mint proaktív versenytársaik. A cégek 30 százaléka azért védi magát aktívan a DDoS támadásokkal szemben, mert a közelmúltban áldozata volt ilyen támadásnak, 35 százalékuk pedig kötelező és megfelelőségi előírások miatt vezetett be anti-DDoS védelmet.
 
"A DDoS ostromok száma továbbra sem mutat csökkenést, és minden vállalkozás - bármekkora méretű is legyen - potenciális áldozat. A szervezeteknek érdemes felkészülniük a kifinomult támadások elleni védekezésre, például a munkavállalók képzésével, hogy folyamatosan biztosítani tudják szolgáltatásaikat, és ezzel elkerüljék az adat- és ügyfélvesztést, valamint a pénzügyi károkat" - nyilatkozta Alexey Kiselev, a Kaspersky Lab projektmenedzsere.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség