Borzasztó állapotban vannak a nyilvános WiFi-k

​Világszerte rengeteg WiFi hálózat nem üti meg a manapság elfogadható biztonsági szintet, és ezáltal rengeteg felhasználói adat válik kiszolgáltatottá.
 

A Kaspersky Lab több mint 31 millió WiFi hotspot elemzése után arra derített fényt, hogy azok 28 százaléka nem biztonságos, és kockázatot jelent a felhasználók személyes adataira. Minden adatforgalom, amely e hotspotokon megy át, beleértve a személyes üzeneteket, jelszavakat, dokumentumokat stb., könnyedén hozzáférhetővé válhat illetéktelenek számára.
 
A WiFi hálózatok negyedének nincs jelszavas védelme vagy nem használ titkosítást. A hotspotok 3 százaléka pedig az elavult WEP-re támaszkodik. Ezek a hálózatok - akár internetről letölthető, ingyenes eszközökkel is - percek alatt törhetők. A maradék WiFi hotspot általában a biztonságosabb, WPA-val működik. Ugyanakkor a biztonsági szakemberek hozzátették, hogy a WPA esetében is kulcskérdés, hogy ahhoz milyen erősségű jelszó tartozik. Ha gyenge vagy nyilvánosan hozzáférhető jelszót használ (pl.: vendéglátóegységekben kihelyezett táblán fel van tüntetve a jelszó), akkor az megint csak a támadók malmára hajtja a vizet.
 
Érdemes megjegyezni, hogy az a Top 20 ország, amelyekben a legnagyobb arányban működnek nem megfelelően védett WiFi hotspotok, népszerű turisztikai helyek - Thaiföld, Franciaország, Amerikai Egyesült Államok. Ezért a külföldre utazók különösen veszélyeztetettek.
 
A kockázatok azonban sokakat nem tántorítanak el attól, hogy a nyilvános WiFi-ket használják bizalmas ügyeik intézéséhez. A felmérés szerint Európában az internethasználók csupán 53 százaléka aggódik adatai biztonságáért a nyílt hálózatokon.
 
"Azt javasoljuk, hogy a felhasználók továbbra is legyenek résen, amikor WiFi hálózatra csatlakoznak. Ne használjanak jelszó nélküli vagy publikus hotspotokat magas kockázattal járó tevékenységekhez, úgy mint mobilbankolás, vásárlás, bejelentkezés különböző oldalakra (Facebook, Gmail stb.) és ne küldjenek azokon bizalmas információkat. Javasoljuk az adatforgalom kiegészítő védelmét, például VPN-technológiák segítségével" - mondta Denis Legezo, a Kaspersky Lab antivírus szakértője. 
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség