Biztonságosabb lett a Firefox böngésző

A Firefox legújabb, 50-es verziójára való frissítés biztonsági szempontból is erősen javasolt. Új védelmi képességek mellett számos hibajavítással bővült a böngésző.
 

A Mozilla Firefox immár az 50-es verziónál tart. A kerek szám mögött ezúttal a szokásosnál több újdonság lapul, legalábbis biztonsági szempontból biztosan. Amellett, hogy a böngésző 27 sebezhetőségtől vált meg, új védelmi funkciókkal is gyarapodott, amik az internetezést hivatottak biztonságosabbá tenni.
 
A biztonsági foltok
 
A Mozilla fejlesztői a 27 befoltozott biztonsági rés közül hármat minősítettek kritikus veszélyességűnek. 12 hiba magas, 10 mérsékelt és kettő alacsony veszélyességi kategóriába került. A legtöbb kockázatot hordozó három sebezhetőség közül az egyik az SVG-támogatás kapcsán merült fel, míg a másik kettő memóriakezelési rendellenességekre vezethető vissza. E biztonsági rések kihasználásával jogosulatlan távoli kódfuttatásra és műveletvégrehajtásra is lehetőségük nyílhat a támadóknak. Mindössze azt kell elérniük, hogy a felhasználó meglátogasson egy kártékony oldalt vagy megnyisson speciálisan összeállított tartalmakat. A többi - a Mozilla szerint valamivel kevesebb kockázatot hordozó - sebezhetőség elsősorban adatlopást, adatmanipulációkat tehet lehetővé.
 
Új védelmi képességek
 
A Firefox 50 fontos újdonsága, hogy továbbfejlődött a Google Safe Browsing API-ra épülő védelme. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mostantól a böngésző nagyobb fokú biztonságot nyújt a futtatható állományok letöltése során legyen szó Windows, Mac vagy Linux alapú környezetekről. A szoftver eddig is ellenőrizte a weboldalakat, illetve a letöltött állományokat, de most a kártékony, futtatható fájlok felismerése erősebbé vált.
 
Az 50-es verziójú szoftver másik biztonsági fejlesztése a MIME-ellenőrző modul. Ennek segítségével a manipulált MIME-típussal ellátott állományok szűrhetők ki. Az ellenőrzés jelenleg a képekre, a CSS és a script állományokra terjed ki. A védelmi mechanizmus segítségével elkerülhető, hogy például a képekbe (vagy az azoknak látszó fájlokba) belecsempészett kódok lefussanak a számítógépeken.
 
A Firefox legújabb verziója a Mozilla weboldaláról tölthető le, vagy az automatikus frissítési funkció segítségével telepíthető.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség