Biztonságos DNS mobilokra

Egy olyan Android, illetve iOS kompatibilis mobil app vált elérhetővé, amelynek segítségével könnyebben lehet biztonságos DNS-szolgáltatást igénybe venni.
 

A Cloudflare és az APNIC idén tavasszal indították el a nyilvánosan is elérhető DNS-szolgáltatásukat az 1.1.1.1, illetve az 1.0.0.1 címeken működő kiszolgálók beüzemelésével. Mindez akkor azért kapott nagyobb figyelmet, mert egyrészt a Cloudflare azt ígérte, hogy az új DNS szolgáltatás minden riválisához képest (25-30 százalékkal) gyorsabban működik, másrészt az adatvédelemre is nagy hangsúlyt helyez. Ez utóbbi kapcsán a vállalat jelezte, hogy nem naplózza lemezre a DNS-kérésekhez tartozó IP-címeket és a tranzakciós naplókat maximum egy napig őrzi.
 
A Cloudflare tovább gondolta a szolgáltatását, és úgy határozott, hogy annak használatát az Android, illetve iOS alapú készülékeken is megpróbálja megkönnyíteni. A DNS-szerverek manuális beállításával eddig is volt lehetőség az 1.1.1.1 használatára. Azonban az új app tulajdonképpen egy VPN-profilt hoz létre, amelyre automatikusan átirányítja a hálózati adatforgalmat, és ekkor már az 1.1.1.1 DNS-szervert használja.
 
Furcsa engedélykérés
 
A Cloudflare appja alapjaiban hasznos szolgálatot tehet, azonban ez az alkalmazás sem úszta meg kritikák nélkül az elmúlt napokat. Többen ugyanis - jogosan – szóvá tették, hogy az Android kompatibilis app esetenként engedélyt kér a mikrofon, a fényképek és a külső adathordozók eléréséhez. Nyilván felmerül a kérdés, hogy mi szüksége lehet minderre egy alapvetően hálózatos szoftvernek. A vállalat azzal indokolta a jogosultságkéréseket, hogy azok szükségesek a hibajelentésekhez, és kizárólag akkor használatosak, amikor a felhasználó hibát akar jelezni. Persze e célból sem éppen szokványos ezen engedélyek használata.
 
Az új app Android kompatibilis kiadása a Google Playről, míg az iOS-változat az Apple App Store-ból tölthető le.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség