Biztonsági előrejelzés 2021-re

​Jövőre a koronavírus miatt bevezetett távoli munkavégzés mellett az 5G és az IoT térhódítása is új lehetőségeket teremt majd a kiberbűnözők számára.
 

A Check Point kiadta a 2021-re vonatkozó kiberbiztonsági előjelzéseit, amelyek számos olyan fenyegetettségre hívják fel a figyelmet, amik jelentősen befolyásolhatják a jövő évi védelmi teendőket.
 
A biztonsági cég szerint a világjárvány kapcsán bevezetett változások lesznek továbbra is az IT és a biztonsági csapatok figyelmének fókuszában. Világszerte a vállalatok 81 százaléka állt át nagy létszámban távoli munkavégzésre, és 74 százalékuk ezt hosszabb távon is fenn kívánja tartani.
 
"A COVID-19 szinte minden szervezetet eltérített a megszokott üzletmenettől. Arra kényszerítette őket, hogy tegyék félre az üzleti, valamint a stratégiai terveiket, és a munkaerő biztonságos távoli hozzáférésének kiépítésével foglalkozzanak. Ugyanakkor a biztonsági csapatoknak az új, felhős fejlesztésekkel kapcsolatos egyre növekvő fenyegetésekkel is szembe kellett nézniük. A biztonsági szakemberek 71 százaléka számolt be arról, hogy a kiberfenyegetések száma nőtt a kijárási korlátozások elrendelése óta" - mondta Dr. Dorit Dor, a Check Point Software Technologies elnökhelyettese.
 
"Annak érdekében, hogy a fenyegetésekre fel legyenek készülve, a szervezeteknek proaktívaknak kell lenniük, és a támadási felületek egyetlen részét sem hagyhatják védtelenül vagy ellenőrizetlenül, különben azt kockáztatják, hogy a kifinomult, célzott támadások következő áldozatai lesznek" - tette hozzá a szakember.
 
2021-es előrejelzések
 
A koronavírus 2021-ben is hatással lesz az életünkre, a vállalatokra és a társadalmakra. A távoli munkavégzés gyors kiépítését követően - alkalmazásaik és adataik megóvása érdekében - a szervezeteknek jobban kell védeniük a kiterjesztett hálózataikat. Ez azt jelenti, hogy a hálózat minden pontjában - az alkalmazottak mobil eszközeitől kezdve a végpontokig, az IoT eszközökig és a felhőig - fenyegetésekkel szembeni védelmet kell kialakítani és automatizálni. Az oktatási intézményeknek pedig továbbra is fokozott figyelmet kell majd szentelniük az idén bevezetett vagy éppen továbbfejlesztett e-learning platformjaik megóvására.
 
2020 harmadik negyedéve során jelentős mértékben megugrott a duplán zsaroló támadások száma. Ezek révén a feketekalapos hackerek óriási mennyiségű adatot szereznek meg mielőtt titkosítanák azokat. Az áldozatokat, akik nem hajlandóak váltságdíjat fizetni, azzal fenyegetik meg, hogy adataikat kiszivárogtatják, ezzel még nagyobb nyomást gyakorolva rájuk. Jövőre ezek a támadások tovább szaporodhatnak majd.
 
Az 5G által ígért összekapcsolt, nagy sebességű világ újabb lehetőségeket teremt a bűnözők és a hackerek számára. Az e-egészségügyi eszközök felhasználók fizikai állapotával kapcsolatos adatokat gyűjtenek össze, az autószolgáltatások nyomon követik a felhasználók mozgását, az okos városok pedig adatokat gyűjtenek arról, hogy élnek az emberek. Ezt az óriási mennyiségű adatot meg kell védeni az adatszivárgással és a manipulációkkal szemben.
 
Az 5G terjedésével párhuzamosan a csatlakoztatott IoT eszközök köre is egyre bővül, és velük együtt a hálózatok sérülékenysége is drasztikusan emelkedik. A biztonsági cég szerint az IoT eszközök továbbra is a biztonság egy gyenge láncszemét testesítik meg. Ezért az eddiginél holisztikusabb megközelítésre van szükség az IoT-biztonsággal kapcsolatban, mely kombinálja a hagyományos és az új ellenőrzési megoldásokat.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség