Bányászkodásba fogják be a csalók a vállalatokat

A vállalatok a zsaroló programoktól, az adathalászattól és az adatszivárgástól tartanak legjobban, miközben a rendszereiket leginkább a kriptobányász programok ostromolják.
 

A Check Point kiadta a 2018-ra vonatkozó biztonsági jelentését. Ebben összefoglalta a tavaly megfigyelt, legfontosabb kibertámadási trendeket.
 
A kriptobányászat az elsők között
 
A kriptobányász programok észrevétlenül működhetnek a hálózatokban. 2018 során ezek tízszer annyi szervezet rendszerét támadták meg, mint a zsaroló programok. Eközben öt IT-biztonsági szakember közül csupán egy volt tudatában annak, hogy vállalatát bányász program fertőzte meg. Világszerte a vállalatok 37 százalékát támadták meg ilyen nemkívánatos programok. 20 százalékukat továbbra is heti szinten érik támadások annak ellenére, hogy jelentősen csökkent egyes kriptovaluták értéke.
 
A fentiek türkében érdekes, hogy arra a kérdésre, miszerint mit tartanak a legkomolyabb veszélynek szervezetük szempontjából a megkérdezettek, csupán 16 százalék válaszolta a kriptobányászatot, miközben kiemelték a DDoS támadásokat (34%), az adatszivárgást (53%), a zsaroló programokat (54%) és az adathalászatot (66%).
 
A biztonsági cég a jelentésében kiemelte a malware-mint-szolgáltatások egyre komolyabb térhódítását. A csalók által kialakított üzleti modell révén ma már az amatőr bűnözők is profitálhatnak a zsaroló programokból. Általánosságban elmondható, hogy az "előfizetők" az áldozatoktól kizsarolt összeg 60 százalékát tarthatják meg, a fennmaradó 40 százalék pedig a vírusírókhoz kerül. Az egyik legaggasztóbb ilyen jellegű kezdeményezés a GrandGrab, amely 2018-ban mindössze két hónap alatt több mint 50.000 áldozatot szedett, és összességében 300-600 ezer dolláros kárt okozott.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség