Az ELTE is küzd a terroristák ellen

​Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Biológiai Fizika Tanszék kutatói és a Maven7 is csatlakozott az Európai Unió legújabb Horizon 2020 kutatásához, a RED-Alert programhoz.
 

Szélsőséges- és terrorista csoportok rendszeresen használják az internetet pszichológiai hadviselés, propaganda és megtévesztés céljából. Beszervező akciójuk célpontjait leginkább a social media és egyéb online kommunikációs csatornákon keresztül szólítják fel terrorcselekmények végrehajtására.
 
Az Európa Tanács 2017. június 22-i ülésén megfogalmazott indítványa alapján, az EU Internet Fórum munkájára alapozva jött létre az a Fórum, amelynek célja olyan innovatív technológiák létrehozása, amik képesek arra, hogy automatikusan detektálják és eltávolítsák a terrorcselekményre ösztönző online tartalmakat. A közösségi médiaszolgáltatók már régóta eltökéltek a terrorizmus elleni küzdelemben, de elismerik, hogy nincs külön eszközük az interneten található terrorcselekményre buzdító tartalmak hatékony kiszűrésére. 
 
Dr. Monica Florea, a SIVECO Romania vállalat európai projektekért felelős vezetője elmondta, hogy a RED-Alert program az európai szervezetek első közös összefogása egy olyan rendszer felállítására, amely az állampolgárok személyiségi jogainak megsértése nélkül képes beazonosítani és eltávolítani az online terrorista propagandát. A kezdeményezés célja az online felületeken szerveződő terrorista akciókra buzdító tartalmak felkutatása és törlése. A 2017 júniusában indult, 3 évig futó programban 8 ország 16 nemzetközi szervezete vesz részt.
 
A RED-Alert program innovatív technológiák egyedülálló kombinációja, amely kihasználja a mesterséges intelligencia erejét, és ötvözi azt a szemantikus médiaelemzés, a közösségi hálózatelemzés és a komplex eseményfeldolgozás eszközeivel.
 
"Hisszük, hogy a hálózatkutatás módszertana jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy előre tudjuk jelezni a kapcsolatok alakulását. Ez hozzásegítheti a bűnüldöző szerveket ahhoz, hogy időben megállítsák az interneten szerveződő terrorcselekményeket, illetve a terrorista csoportok toborzási tevékenységét" - mondta Vicsek András, a Maven7 társalapítója és ügyvezető igazgatója.
 
A Maven7 és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Biológiai Fizika tanszék kutatói, a projekt egyedüli magyar résztvevői, biztosítják a hálózatkutatási szakértelmet. "Egyik feladatunk egy olyan algoritmus kifejlesztése, amely az online közösségekben képes előre jelezni. hogy mely felhasználók között várható kapcsolódás a jövőben" - mondta Ábel Dániel, a Maven7 vezető programozója. 
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség