Android és iOS ellen is bevethető a Darcula szolgáltatás
Az alvilági, Darcula nevű adathalász szolgáltatás mind az Android, mind az iOS kompatibilis készülékek tulajdonosai számára képes károkat okozni.
Az internet sötét oldalán szolgáltatásként igénybe vehető adathalász (PhaaS - Phishing-as-a-Service) megoldások virágkorukat élik. Folyamatosan válnak elérhetővé, és meglehetősen nagy népszerűségnek örvendenek a csalók körében, akik ezek révén kulcsrakész eszközöket kapnak a kezükbe a felhasználók megtévesztéséhez, és az érzékeny, bizalmas adatok eltulajdonításához.
Napjainkban az egyik leggyorsabban fejlődő PhaaS-szolgáltatás a Darcula nevet viseli, és kifejezetten a mobilos adathalászatra specializálódott. Android és iOS operációs rendszerek elleni támadások végrehajtásához is hozzájárulhat. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy - számos hasonló szolgáltatástól eltérően - ez nem SMS-üzenetekben küldött kártékony linkekre építkezik, hanem az Android esetében RCS (Rich Communication Services), míg az Apple-ös eszközökön iMessage üzenetekkel operál. Az üzenetek szövege és felépítése viszont a csalók számára már jól bevált módszereket tükröz, így például elveszett, kézbesíthetetlen csomagok miatt kap értesítést a potenciális áldozat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat