Adathalász szimulátort vásárolt a Webroot

​A Webroot felvásárolta a Securecast nevű vállalatot, hogy ezzel pörgesse fel a biztonságtudatossági szolgáltatásait.
 

A Verizon 2017 jelentése szerint az adatbiztonsági incidensek 43 százalékában szerepet kapnak social engineering módszerek, amelyek legtöbb esetben adathalász technikákra vezethetők vissza, és a felhasználók megtévesztését szolgálják. Vagyis a kiberbűnözők továbbra is nagymértékben alapoznak a leggyengébb láncszemre, azaz az emberi tényezőre. Márpedig ezt a láncszemet leginkább felhasználói oktatásokkal lehet megerősíteni. Az ebben rejlő piaci lehetőségeket egyebek mellett a Securecast is felismerte. Az oregoni székhelyű vállalat kifejezetten biztonságtudatossági tréningekre szakosodott.
 
Csakhogy időközben a Webroot is ráharapott a témára, és saját megoldást kezdett fejleszteni, méghozzá olyan módon, hogy az teljes mértékben felhős, illetve menedzselt szolgáltatásként legyen igénybe vehető. Innen pedig már csak egy lépés volt annak felismerése, hogy a Securecast technológiája jól felhasználható lehet.
 
A Webroot menedzsmentje nem is habozott sokat, és ajánlatott tett, amelyet a Securecast vezetése el is fogadott. A felvásárlásnak köszönhetően a Webroot vélhetőleg már az ősszel előrukkol az úgynevezett awareness-as-a-service platformjával, amely felhős, menedzselt biztonságtudatossági képzéseket, felméréseket tesz lehetővé. Amint erre sor kerül, akkor a szolgáltatás a SecureAnywhere portfólió részévé fog válni.
 
A jelenleg Webroot Security Awareness Training néven futó projekt béta verzióban működik, de már jól körül határolja a szolgáltatásban rejlő lehetőségeket. Alapvetően arról van szó, hogy az előfizetők egy kifinomult adathalász szimulátor segítségével tesztelhetik az alkalmazottjaik biztonságtudatossági szintjét. Szükség esetén egyedi, szimulált adathalász támadások kezdeményezhetnek, és természetesen mindenről jelentéseket kaphatnak. Ezek alapján pedig védelmi döntéseket hozhatnak, például a biztonsági képzések felépítését, tematikáját illetően.
 
A cégfelvásárlás pénzügyi hátteréről a két érintett vállalat egyelőre nem kívánt beszámolni.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség