A növekedést is veszélyezteti a gyenge kibervédelem

​Tekintettel a kibertámadások mennyiségére és a növekvő fenyegetettségre, a többszintű védelem szükségessége ma már megkérdőjelezhetetlen.
 

A többszintű védelem fontossága volt a legfontosabb üzenete a kibervédelem nemzetközi szaktekintélyének, Paula Januszkiewicznek, az idei ITBN konferencián. A Microsoft kiberbiztonsági szakértője és a Microsoft közép-kelet-európai régiójának tiszteletbeli igazgatója már 17 éve foglalkozik kiberbiztonsággal és etikus hackeléssel.
 

„A kibertámadások jelentős hányadát, 80-90 százalékát ma is a pénzszerzés motiválja. Az FBI adatai szerint 300 százalékkal növekedett a támadások száma a COVID-járvány óta, amelyek jelentős hányadát teszik ki az adathalász támadások. Mindazonáltal ezek alapvető jellege nem sokat változott az elmúlt húsz évben, még akkor sem, ha valamelyest kifinomultabbakká váltak”

- mondta Paula Januszkiewicz.
 
A szakember szerint leginkább azok a szervezetek, szektorok kerülhetnek célkeresztbe, amelyek alacsonyabb szintű védelemmel, elavult technológiával rendelkeznek, és a legtöbb haszonnal kecsegtetnek - ilyen lehet adott esetben az egészségügy is.
 
Előadásában Paula Januszkiewicz arra emlékeztetett, hogy az elmúlt években óriási mennyiségű adat került a kibertérbe, a munkavállalók pedig a munkájuk nagy részét is a kibertérben, vagy a felhőben végzik, ezért a vállalatok és a kormányok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a kiberbiztonságra. Teszik ezt azért is, mert a kibertámadások veszélyeztetik a növekedést. 
 
A szakértő konkrét példákat is bemutatott annak igazolására, hogy a szervezetek ma már nem elégedhetnek meg a hagyományos tűzfallal, sőt a többfaktoros azonosítással (MFA) sem. Több szintből álló védelmet kell kiépíteniük, amelynek része a feltételes hozzáférés (conditional access), a hálózati szegmentálás, valamint a távoli kódvégrehajtási kísérletek azonosítása és megakadályozása is.
 
És hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre a védekezésre? A szakértő szerint érdemes a biztonságunkat olyanokra bízni, akik értenek a védekezéshez, és akik képesek olyan megoldásokat nyújtani, amelyek az üzleti hatékonysággal is jól összeegyeztethetők. A védekezés első vonala a végpontoknál van, ám fontos, hogy rendelkezzünk azokkal a megoldásokkal is, amelyek a már bent lévő támadót is képesek azonosítani, valamint blokkolni.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség