A BIOS védelmére sietett a CrowdStrike

​A CrowdStrike egy érdekes funkcióval egészítette ki a végpontvédelmi technológiáját.
 

Az utóbbi időben megszaporodtak azok a célzott támadások, amelyek során az elkövetők nem kizárólag a Windows-t (vagy az egyéb operációs rendszereket) veszik célba, hanem egyebek mellett a számítógépek BIOS-át is. Ezek a támadások azért jelentenek kiemelt kockázatot, mivel számos védelmi technológia nem képes a BIOS szintjén fellépni a kártékony programokkal szemben. Mindez pedig ahhoz vezet, hogy egy ilyen fertőzés során sokáig észrevétlenek maradhatnak a támadók.
 
A CrowdStrike ezért egy olyan modullal bővítette ki a Falcon végpontvédelmi megoldását, amely képes a BIOS, pontosabban az UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) kontrolljára is. A technológia alapvetően három téren segíti az üzemeltetőket. Egyrészt ellenőrzi, hogy a BIOS-t manipulálták-e, másrészt sebezhetőségeket keres. Harmadrészt pedig azt is vizsgálja, hogy elérhetők-e újabb frissítések. Ezáltal képes elősegíteni a patch menedzsment BIOS szintre történő kiterjesztését.
 
A cég jelezte, hogy az újdonság kapcsán partneri megállapodást kötött a Dellel, aminek köszönhetően natív támogatást sikerült kialakítani a Dell SafeBIOS technológiával. Ugyanakkor mindez nem jelenti azt, hogy a Falcon kizárólag a Dell által gyártott PC-kel, szerverekkel képes együttműködni, mivel más gyártók technológiával is kompatibilis.
 
Alex Ionescu, a CrowdStrike egyik alelnöke szerint napjainkban nagy szükség van a BIOS-szintű védelemre, amit sok biztonsági szoftver nem képes hatékonyan megvalósítani. Márpedig úgy fest, hogy a célzott támadások során az elkövetők egyre inkább preferált támadási felületéről van szó, ami perzisztens jelenlétet biztosíthat számukra a célpontjaik hálózataiban.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség