800 Dropbox fiók szórta a vírusokat

​Ezúttal feltört Dropbox fiókokon keresztül igyekszik megfertőzni a megtévesztett felhasználók számítógépét a TorrentLocker zsaroló program.
 

2017. február 26. és március 6. között több mint 50 ezer alkalommal észlelt ilyen jellegű támadást a Trend Micro Smart Protection Network rendszere. Az esetek többsége Európában történt, és főként a német, valamint a norvég vállalatokat célozták a kiberbűnözők. A felhasználók megtévesztésére több mint 800 különböző Dropbox fiókot használtak, az ezeken elhelyezett kártevőt pedig leggyakrabban számlának álcázták.
 
A legújabb TorrentLocker variáns viselkedése hasonló a korábbi verziókéhoz. A legjelentősebb különbség, hogy most nem közvetlenül elektronikus levelek mellékleteiben környékezi meg a felhasználókat, hanem Dropboxban tárolt fájlokon keresztül. Ezek általában tömörített állományok, amelyek mondvacsinált számlákat vagy egyéb üzleti dokumentumokat tartalmaznak. A károkozásba, illetve a zsarol program letöltésében JavaScript kódok is szerephez juthatnak, amikor a felhasználó gyanútlanul letölti a Dropboxból az ártalmas fájlt.
 
A Trend Micro adatai szerint a kiberbűnözők elsősorban munkanapokon küldenek ki megtévesztő e-maileket, többnyire reggel 9 és 10 óra között, amikor az alkalmazottak a legnagyobb arányban nézik át a levelezésüket. A biztonsági cég tájékoztatta a Dropbox biztonsági csapatát az incidensekről, melynek következtében az eddig azonosított fiókokat már le is tiltották.
 
"A felhasználók oktatása és rendszeres tájékoztatása mellett professzionális eszközöket is bevethetnek a vállalatok annak érdekében, hogy az ilyen zsarolóvírusokat terjesztő e-mailek el se juthassanak a felhasználókig. Ma már léteznek olyan megoldások, melyek a social engineering támadásokkal szemben is hatékony védelmet jelentenek" - mondta el Gömbös Attila, a Trend Micro rendszermérnöke.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség