43 millió felhasználó adatát veszthette el a Last.fm

​A LeakedSource állítása szerint a Last.fm-től még 2012-ben legalább 43 millió felhasználó adata szivároghatott ki.
 

2012 júniusában a Last.fm arra kérte a regisztrált felhasználóit, hogy mihamarabb változtassák meg a jelszavukat, mivel egy adatbiztonsági incidens következett be. Az eset után a vállalat közölte, hogy megerősítette a jelszókezeléssel összefüggő védelmi megoldásait. Erre szükség is volt, mivel kiderült, hogy a jelszavakat egyszerű MD5-hasheléssel tárolta mindenféle sózás és egyéb kiegészítő biztonsági megoldás nélkül. Akkor azonban nagy hallgatás volt az érintett felhasználók számáról.
 
A LeakedSource a legutóbbi közleményében azt állította, hogy a 2012-es biztonsági incidens során egészen pontosan 43.570.999 darab felhasználói fiók esett a támadás áldozatául. Felhasználónevek és jelszavak mellett e-mail címekhez, regisztrációs dátumokhoz és egyéb belső adatokhoz is hozzáfértek az elkövetők.
 
Már 2012 júniusában is megjelentek olyan hírek, amelyek azt állították, hogy a Last.fm elleni támadás hónapokkal korábban következhetett be, mint hogy azt a cég nyilvánosságra hozta. A LeakedSource adatai szerint ezek a hírek igaznak bizonyultak, ugyanis a Last.fm rendszerét ért támadás 2012. március 22-én történt.
 
A gyenge jelszótárolási intézkedések miatt a kiszivárgott jelszavak 96 százalékát két órán belül sikerült visszafejteniük a LeakedSource szakembereinek. Ekkor kiderült, hogy a legtöbb jelszó nemcsak gyorsan visszafejhető volt, hanem a nagy részük könnyen kitalálhatónak bizonyult. A felhasználók által megadott jelszavak toplistájának első helyeire az alábbiak kerültek:
1. 123456
2. password
3. lastfm
4. 123456789
 
A LeakedSource jelezte, hogy a lopott és internetre kiszivárgott adatokat összesítetten tartalmazó adatbázisának mérete immár meghaladja a kétmilliárd rekordot. És még koránt sincs vége a különféle incidensek kiértékelésének, hiszen folyamatosan sorban állnak a feldolgozásra váró adatállományok.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség