Webkamerás kémkedés Google Chrome-mal

Egy olyan támadási módszerre derült fény, amely a Google Chrome böngészőn keresztül, webkamera segítségével örökíti meg a felhasználó életének egy-egy mozzanatát.
 

Az Adobe Flash Player alkalmazás egy felhasználói megerősítést követően képes aktiválni a számítógéphez csatlakoztatott, illetve a notebookba beépített mikrofont és webkamerát. Tehát a felvételek készítését a felhasználó kontrollálhatja. Azonban a Google Chrome esetében egy olyan érdekességre derült fény, amely ezt a fajta felhasználói megerősítést más megvilágításba helyezi.

A böngésző egyik jellemzője miatt az internetes csalók egy fotóval el tudják rejteni a webkamera és a mikrofon bekapcsolása kapcsán felbukkanó biztonsági figyelmeztetést. Ettől ugyan a jóváhagyási mechanizmus még nem válik kiiktathatóvá, de elérhető, hogy a felhasználó a megjelenő fotóra való kattintással egyúttal engedélyezze a webkamera és a mikrofon használatát.


Amennyiben a kattintás megtörténik, akkor a webkamera segítségével rögtön egy fénykép készül, amely felkerül a támadók távoli szerverére. A csalók a fényképet ártalmas, törvénytelen célokra, visszaélésekre vagy akár zsarolásokra használhatják fel. Ugyanilyen módon hangfelvételeket is készíthetnek a felhasználó tudta nélkül aktivált mikrofonnal.

A Kaspersky szerint ez a fajta támadási módszer a Google Chrome Windows, Mac OS X és Linux kompatibilis kiadásainak esetében is működőképes. Az sem sokat segít a helyzeten, hogy a legtöbb notebook a webkamera bekapcsolását egy kis LED segítségével jelzi, ugyanis amire a felhasználó le tudja reagálni a történteket, addigra a fénykép már elkészül.

A Kaspersky Lab szakemberei azt tanácsolták, hogy lehetőség szerint tiltsuk le a felvételek készítésére alkalmas funkciókat, és a webkamerát valamint a mikrofont csak akkor kapcsoljuk be, ha azokra valóban szükség van. Annál is inkább, mivel a webkamerát különféle számítógépes vírusok, kémprogramok is aktiválhatják, és megfigyelhetik a felhasználó ténykedését.
 
  1. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  2. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  3. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  4. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.

  6. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.

  7. 4

    A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.

  8. 3

    A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    A Pure-ftpd fejlesztői egy biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.

  10. 4

    Az IBM 18 biztonsági hibát javított a QRadar SIEM rendszerében.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség