Vigyázat, sok a hamis Facebook oldal!

A Facebook továbbra is a legnépszerűbb közösségi oldal, azonban nem csak a felhasználók között hódít.
 

A Facebook felületének másolása a csalók számára hatalmas és globális üzlet, amellyel világszerte támadhatják a gyanútlan felhasználókat. A Kaspersky Lab adatai szerint 2014 első negyedévében a hamis weboldalak az esetek 10,85 százalékában a Facebook felületét másolták. 

A kiberbűnözők sokszor azért igyekeznek hozzáférni a felhasználók fiókjaihoz, hogy azokon keresztül spameket küldjenek az áldozat barátainak. Ezzel pedig nagyobb valószínűséggel tudnak beférkőzni a felhasználók bizalmába, és gyorsabban tudják terjeszteni a kártékony programjaikat, illetve a nemkívánatos tartalmaikat.

A biztonsági cég kiemelte, hogy okostelefon vagy tablet tulajdonosként sem árt óvatosnak lenni, és még körültekintőbben böngészni a közösségi hálón. Különösen akkor, ha mindez olyan mobil böngészővel történik, amely elrejti a weboldalak címét, így még kisebb eséllyel lehet rájönni arra, ha nem az eredeti oldalon barangolunk.

"A kiberbűnözők számos eszközzel csábítanak az adathalász oldalaikra: különböző linkeket küldenek e-mailben vagy a közösségi oldalakon keresztül, esetleg online hirdetésekkel terjesztik a rosszindulatú linkeket. A csalók gyakran érdekesnek tűnő és szenzációs hírekkel érik el, hogy rákattintsunk egy-egy hivatkozásra. Jó tudni, hogy amikor mindez megtörténik, akkor általában megjelenik egy hamis bejelentkezési oldal, ahol az adatainkat kell megadni. Sajnos, ha felhasználóként nem szúrjuk ki időben a gyanús elemeket, és megadjuk a kért adatokat, akkor azok egyből a csalókhoz kerülhetnek" - mondta Nadezhda Demidova, a Kaspersky Lab elemzője. 

A biztonsági cég néhány jó tanácsa a védekezéshez:

- Ha a Facebookon keresztül kapunk egy olyan értesítőt, amelyben azt írják, hogy zárolhatják a felhasználói fiókunkat, akkor soha ne adjuk meg a személyes adatainkat, és ne küldjük el a megadott e-mail címre a jelszavunkat, hiszen a Facebook soha nem kéri erre a felhasználóit. 

- Helyezzük a kurzort a linkre, és ellenőrizzük, hogy az biztosan a hivatalos Facebook oldalra vezet-e. Még biztonságosabb lehet, ha manuálisan írjuk be az oldal URL-jét. 

- Ne felejtsük el, hogy a Facebook HTTPS protokollt használ az adatok továbbításához, így ebből a szempontból is érdemes ellenőrizni a böngészők címsorát.
 
  1. 4

    A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.

  2. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  4. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  5. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  6. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  8. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  10. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség