Veszélyesek lehetnek az internetre akasztott kütyük

Az internetre csatlakoztatott eszközök mind több biztonsági kockázatot vetnek fel, hiszen a kiberbűnözők rengeteg készülék, berendezés célkeresztbe állításával érhetik el a céljaikat.
 

Az IoT (Internet of Things - "a dolgok internete") olyan környezetet jelent, ahol a mindennapjainkban használt eszközök (háztartási gépek, autók fedélzeti számítógépei, biztonsági kamerarendszerek, bébiőrök stb.) internetes kapcsolattal rendelkeznek, és adatok küldésére, illetve fogadására alkalmasak. Mivel egyre több internetképes eszköz érhető el, ezért a kiberbűnözők is felfigyeltek e jelenségre, és mind gyakrabban próbálnak élni az új technológiák adta lehetőségekkel.
 
Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy az eszközök tervezői gyakran nem foglalkoznak kellő mértékben a biztonsági kérdésekkel, és sokszor még a legalapvetőbb védelmi eljárásokat sem tartják be. A Symantec szerint ennek egyik oka az lehet, hogy a háztartási gépek, az autók stb. tervezőinek hosszú ideig nem kellett foglalkozniuk azzal, hogy a megoldásaik interneten keresztül képesek legyenek kommunikálni, így nem számoltak az ezzel járó veszélyekkel sem. Az egyszerű kódolási hibákból adódó sérülékenységek, az alapértelmezett jelszavak forrásfájlba kódolása vagy a gyengén titkosított adatátvitel mind gyakori kockázatot jelentenek.
 
A biztonsági cég külön kiemelte az alapértelmezett jelszavakat, amelyek jelentősen megkönnyíthetik a bűnözők dolgát, legalábbis akkor, ha a felhasználó nem gondoskodik a hitelesítési adatok megváltoztatásáról. További kockázatokat vetnek fel a nem megfelelően vagy egyáltalán nem titkosított szenzitív eszközadatok, amik egy támadás során egyéb védelem nélkül teljes egészében a bűnözők kezébe kerülhetnek. A helyzetet nehezíti, hogy a gyártók olykor elavult technológiákat alkalmaznak, vagy a szoftveres frissítéseket nem adják ki kellő időben, amivel jelentős mértékben kiszolgáltatottá tehetik az eszközöket, illetve az azokon tárolt adatokat.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  2. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  3. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  4. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

  5. 4

    A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.

  7. 4

    A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.

  8. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  9. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  10. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség