Veszélyes reklámok jelentek meg a YouTube-on
A YouTube, az Amazon és a Yahoo! egyes weboldalai is belekeveredtek a legutóbbi reklámalapú vírusterjesztésbe.
A reklámokkal, illetve az azokat kiszolgáló hálózatokkal történő visszaélések gyakran ártalmas programok terjesztését szolgálják. Az úgynevezett malvertising károkozások ugyan korántsem számítanak új keletű jelenségnek, azonban napjainkban is komoly veszélyeket hordoznak. Az elkövetők kisebb nagyobb reklámhálózatokba igyekeznek bejuttatni olyan online hirdetéseket, amelyek aztán kártékony weboldalakra vezetik a felhasználókat. Ugyan e hálózatokat üzemeltető cégek többnyire felügyelik, monitorozzák a reklámokat, azért a szűrőkön közbe-közbe átcsúszik egy-egy nemkívánatos hirdetés. A Cisco szerint ez történt a napokban is, amikor egy eddig meg nem nevezett reklámhálózatba ártalmas tartalmak kerültek, amelyek aztán 74 weboldalon jelentek meg. Többek között a YouTube, az Amazon és a Yahoo! webhelyein is.
A Cisco vizsgálata kimutatta, hogy a kártékony reklámok egy "Kyle and Stan" névvel illetett hálózathoz kapcsolódtak, és összességében több mint 700 kompromittált weboldalra vezették a felhasználókat. Mivel viszonylag sok fertőzött weblap állt a csalók rendelkezésére, ezért azokat gyorsan tudták „forgatni” a károkozásaik során, amire a hírnévalapú, valamint a feketelistás védelmi technológiák csak nehezen tudtak reagálni.

Forrás: Cisco
Armin Pelkmann, a Cisco víruskutatója szerint, amikor a szóban forgó reklámok valamelyikére rákattintott egy felhasználó, akkor a böngészőjében megnyílt egy weblap, amely azonnal elkezdett letölteni egy ártalmatlannak - például médialejátszónak - tűnő, de a valóságban nagyon is káros fájlt. Ráadásul mindez annak függvényében történt, hogy a felhasználó Windows vagy Mac OS X operációs rendszerre épülő számítógépről böngészte az internetet. Vagyis a csalók két platformon való károkozásra is felkészültek. Viszont egyik esetben sem alkalmaztak exploitokat, nem használtak ki biztonsági réseket annak érdekében, hogy az ártalmas programjuk automatikusan elindulhasson. Ezt a felhasználókra bízták, akiket különféle megtévesztő módokon próbáltak rávenni arra, hogy nyissák meg a letöltődő állományt.
A Cisco megjegyezte, hogy a "Kyle and Stan" sem most először került a figyelmének középpontjába. Azt már májusban észlelte, de mivel egy jól megtervezett, robosztus hálózatról van szó, ezért annak megbénítása még senkinek sem sikerült.
-
A pgAdmin fejlesztői két sebezhetőségről számoltak be.
-
A Google kiadta az Android áprilisi biztonsági frissítését.
-
A Microsoft Edge webböngésző 11 hibajavítással gyarapodott.
-
A GnuPG kapcsán egy biztonsági hiba megszüntetésére van szükség.
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat