Ujjlenyomatos azonosítással egészült ki a CryptTalk

A magyar fejlesztésű CryptTalk hívástitkosító szolgáltatás felhasználói az alkalmazás új verziójával már ujjlenyomatukkal is azonosíthatják magukat.
 

A CryptTalk hívástitkosító szolgáltatás a hívások és az üzenetek megfelelő biztonsága érdekében a titkosítást szigorú felhasználói azonosítással és alkalmazásvédelemmel párosítja. Az alkalmazás 2.7-es verziójától kezdve a felhasználóknak egy új, egyszerre kényelmes és biztonságos azonosítási mód használatára nyílik lehetősége. Az eddigi 6 számjegyű zárkóddal történő belépés mellett a telefonkészülékek tulajdonosai ujjlenyomatukkal is hitelesíthetik magukat. Ez egyszerűsíti az alkalmazás használatát, és megoldja a PIN kód „leleshetőségének” problémáját is.
 
Az ujjlenyomat alapú azonosításra azokon a készülékeken van lehetőség, amelyeken elérhető a Touch ID funkció (iPhone 5s, 6, 6s, 6 Plus vagy 6sPlus készülékek ujjlenyomat olvasó gombbal), valamint iOS 9.0 vagy újabb operációs rendszert futtatnak. A CryptTalk felhasználóknak elérhető marad az eddig használt belépési mód is, tehát a zárkódjukkal is azonosíthatják magukat az alkalmazásban.
 
„Kényes kérdés, hogy egy értékes információinkat védő alkalmazásnál meddig mehetünk el a felhasználók kényelmének kiszolgálásában, hogy a biztonsági szempontok ne sérüljenek” – mondta Kun Szabolcs, az Arenim Technologies vezérigazgatója. Az ujjlenyomat alapú azonosítással a biztonság terén sem kell kompromisszumokat kötni a CryptTalk felhasználóknak. A Touch ID működésének alapja egy speciális, a telefonba épített védelmi megoldás, a Secure Enclave, amely megfelelően szeparáltan működik. Az ujjlenyomatok „képe” nem kerül tárolásra, csupán azok matematikai reprezentációja, amelyből az ujjlenyomatok visszaállítása nem lehetséges. Ezek az adatok biztonságosan, hardveres titkosítással vannak tárolva a készüléken, és nem érhetőek el sem az Apple, sem más harmadik fél számára.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség