Új védelmi megközelítés az ipari rendszerekben
Elkészült annak a biztonsági rendszernek a végleges kiadása, amely kifejezetten az ipari vezérlő és automatizálási rendszerek védelmét hivatott elősegíteni.
A 2012-ben alapított NexDefense vállalat legfontosabb célkitűzése az volt, hogy egy olyan védelmi technológiát fejlesszen ki, amely kifejezetten az ipari vezérlő, valamint automatizálási rendszerek védelmében képes közreműködni, és az azok által támasztott követelményeknek megfelelően működik. A fejlesztésekbe több energetikai szövetség, kutatóintézet, illetve az Egyesült Államok Energetikai Minisztériuma is bekapcsolódott. A közös munkával létrehozott biztonsági megoldás béta verzióját eddig 50 szervezetnél tesztelték, és a technológia most jutott el abba a fázisba, hogy megjelenhetett az első, éles környezetben is bevethető kiadása.
A Sophia névre keresztelt termék alapvetően anomáliadetektálást végez, vagyis a biztonsági piacon egyre nagyobb teret hódító viselkedéselemző és fenyegetettség-felderítő megoldások által alkalmazott eljárásokat vezeti be az ipari rendszerek világába. Fontos hangsúlyozni, hogy egy valós idejű elemzést végző, de passzív védelmi eszközről van szó, amely ugyan beavatkozni nem képes a nemkívánatos folyamatokba, de gyors reagálást tesz lehetővé a riasztásaival. A működése során minden hálózatba kötött eszközről digitális ujjlenyomatot készít, és az azokkal kapcsolatos összes műveletet, eseményt naplózza. Az így begyűjtött információkat elemzi, majd szűri ki az anomáliákat.

Michael Assante, a NexDefense biztonsági stratégiájáért felelős igazgatója elmondta, hogy a kritikus infrastruktúrákat - erőműveket, olajfinomítókat, védelmi létesítményeket - veszélyeztető fenyegetettségek több millió emberre és vállalkozásra nézve jelentenek kockázatot. Ezért a Sophiara komoly szerep hárul, hiszen proaktív módon kell detektálnia a vezérlőrendszerek közötti kommunikációban jelentkező rendellenességeket, a támadásokat vagy akár már a rendszerek feltérképezésére irányuló kísérleteket. Az ilyen eseményeket rögtön jeleznie kell a biztonsági személyzetnek annak érdekében, hogy minél rövidebb időn belül meghozhatóak legyenek a szükséges védelmi intézkedések.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat