Új védelmi megközelítés az ipari rendszerekben

Elkészült annak a biztonsági rendszernek a végleges kiadása, amely kifejezetten az ipari vezérlő és automatizálási rendszerek védelmét hivatott elősegíteni.
 

A 2012-ben alapított NexDefense vállalat legfontosabb célkitűzése az volt, hogy egy olyan védelmi technológiát fejlesszen ki, amely kifejezetten az ipari vezérlő, valamint automatizálási rendszerek védelmében képes közreműködni, és az azok által támasztott követelményeknek megfelelően működik. A fejlesztésekbe több energetikai szövetség, kutatóintézet, illetve az Egyesült Államok Energetikai Minisztériuma is bekapcsolódott. A közös munkával létrehozott biztonsági megoldás béta verzióját eddig 50 szervezetnél tesztelték, és a technológia most jutott el abba a fázisba, hogy megjelenhetett az első, éles környezetben is bevethető kiadása.
 
A Sophia névre keresztelt termék alapvetően anomáliadetektálást végez, vagyis a biztonsági piacon egyre nagyobb teret hódító viselkedéselemző és fenyegetettség-felderítő megoldások által alkalmazott eljárásokat vezeti be az ipari rendszerek világába. Fontos hangsúlyozni, hogy egy valós idejű elemzést végző, de passzív védelmi eszközről van szó, amely ugyan beavatkozni nem képes a nemkívánatos folyamatokba, de gyors reagálást tesz lehetővé a riasztásaival. A működése során minden hálózatba kötött eszközről digitális ujjlenyomatot készít, és az azokkal kapcsolatos összes műveletet, eseményt naplózza. Az így begyűjtött információkat elemzi, majd szűri ki az anomáliákat.

 
Michael Assante, a NexDefense biztonsági stratégiájáért felelős igazgatója elmondta, hogy a kritikus infrastruktúrákat - erőműveket, olajfinomítókat, védelmi létesítményeket - veszélyeztető fenyegetettségek több millió emberre és vállalkozásra nézve jelentenek kockázatot. Ezért a Sophiara komoly szerep hárul, hiszen proaktív módon kell detektálnia a vezérlőrendszerek közötti kommunikációban jelentkező rendellenességeket, a támadásokat vagy akár már a rendszerek feltérképezésére irányuló kísérleteket. Az ilyen eseményeket rögtön jeleznie kell a biztonsági személyzetnek annak érdekében, hogy minél rövidebb időn belül meghozhatóak legyenek a szükséges védelmi intézkedések.
 
  1. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  3. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  4. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  5. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  6. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  8. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  9. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  10. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség