Új károkozó lapulhat a WordPress-es oldalakon

​Egy JavaScript alapú kártékony kód eddig legalább 39 ezer weboldalt fertőzött meg.
 

A Sucuri biztonsági cég szakemberei az elmúlt hetekben azt vették észre, hogy kimutatható mértékben nőtt azon kibertámadások száma, amelyek JavaScriptekkel történő visszaélésekre épülnek. Az elemzéseik során arra a következtetésre jutottak, hogy az a Sign1 nevű károkozó áll a háttérben, amely több variáns formájában ostromolja a WordPress alapú webhelyeket. A célja pedig nem más, mint hogy az érintett weblapok látogatóit kártékony weboldalakra irányítsa át.
 
Az eddig legalább 39 ezer webhelyen kimutathatóvá vált szerzemény egyik legfontosabb jellemzője, hogy olyan módon képes ellátni a feladatát, hogy ahhoz nem szükséges fájlokat létrehoznia a kiszolgálókon. Ehelyett adatbázisszinten van jelen. Mindez pedig jelentősen megnehezíti a kimutatását, különösen akkor, ha egy webhely csak olyan védelmi megoldásokra támaszkodik, amik fájlszintű ellenőrzéseket végeznek, és az adatbázisokban lévő anomáliák felismerésére nem képesek.
 
A Sign1 a felderítését még egy további módon is igyekszik megnehezíteni. Mégpedig úgy, hogy kizárólag akkor aktivizálódik, ha a felhasználó egy jól ismert webhelyről (például Google, Facebook, Instagram) érkezik a fertőzött weboldalra. Vagyis, ha például a kompromittált oldal tulajdonosa, fejlesztője - amennyiben közvetlenül vagy akár böngészős könyvjelző segítségével - keresi fel a webhelyét, akkor nem fog látni semmi rendellenességet.
 
A Sign1 egy cookie-t helyez el a számítógépeken, amellyel azt biztosítja, hogy a látogató számára ne jelenjen meg ugyanaz a hirdetés többször, illetve az átirányítások ne mindig ugyanarra a domainre történjenek.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség