Új fejlesztésekkel rukkolt elő a Spamhaus

A Spamhaus jelezte, hogy kibővíti az eddigi feketelistás adatbázisát. Különösen a vírusterjesztésben és a botnetek vezérlésében szerepet kapó domainek ellenőrzése szigorodik.
 

Az 1998-ban alapított Spamhaus nemzetközi, nonprofit szervezet azzal a céllal jött létre, hogy elősegítse a kéretlen elektronikus levelek terjedésének megzabolázását, és a spammerek tevékenységének visszaszorítását. Ennek érdekében több különböző, folyamatosan frissített adatbázist hozott létre, amelyek egyebek mellett azon domaineket tartalmazzák, amik valamilyen úton módon szerepet kapnak spamelésben. Ezeket az adatbázisokat vagy feketelistákat a kormányzati és az oktatási intézmények, a vállalatok, valamint az internetszolgáltatók is előszeretettel használják.
 
Az évek során bebizonyosodott, hogy az elsősorban anti-spam szemléletű megközelítés már nem elégséges ahhoz, hogy valóban hatékonyan lehessen felvenni a küzdelmet a kéretlen levelekkel szemben. Ezért a Spamhaus fejlesztői az elmúlt hónapokban azon dolgoztak, hogy a DBL (Domain Block List) adatbázisukat kibővítsék.
 
A bővítés alapvetően két célt szolgál. Egyrészt lefedi azokat a domaineket, amelyek részt vesznek vírusterjesztésben, vagy botnetek működtetésében. Másrészt pedig lehetőséget ad arra, hogy a DBL-ben szűrhetők legyenek azok a domainek, amelyekhez legális, de kompromittált, feltört weboldalak tartoznak. A Spamhaus szerint ez utóbbi esetben különösen azon webhelyekre koncentrál, amelyek elavult, nem megfelelően frissített tartalomkezelő (CMS) rendszerek miatt válnak a spammerek vagy a vírusterjesztők áldozatává.
 
A Spamhaus az adatbázis bővítése miatt július 1-től új válaszkódokat vezet be. Ezeket mutatja a következő táblázat (sárga színnel):

 
A fejlesztők arra kérik a DBL-listát felhasználó szervezeteket, hogy az alkalmazásaikon végezzék el a szükséges módosításokat annak érdekében, hogy az új válaszkódokat a következő hónaptól kezdődően megfelelően lehessen kezelni, és ki lehessen aknázni az azokban rejlő lehetőségeket.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség