Túlságosan bátran osztogatjuk a mobil eszközeinket

Minden harmadik felhasználó aggály nélkül megosztja okostelefonját, táblagépét, notebookját az ismerőseivel.
 

A B2B International és a Kaspersky Lab közös felmérése szerint az európai válaszadók 33 százaléka szívesen megosztja okostelefonját, tabletjét, notebookját családtagjaival, barátaival vagy akár a kollégáival. A megkérdezett felhasználók ebben semmiféle kockázatot nem látnak. Eközben a biztonsági cég úgy véli, hogy minél több ember használja ugyanazt az eszközt, annál nagyobb a valószínűsége, hogy valamelyikőjük hibát vét, aminek következtében fontos adatok veszhetnek el.

A válaszadók 29 százaléka a háztartása más felnőtt tagjaival, míg 4 százalékuk a gyermekeivel osztja meg az eszközeit, de 1 százalékuk a kollégáival vagy más ismerőseivel is osztozik a saját készülékein. Közülük 32 százaléknyian semmiféle biztonsági óvintézkedést nem alkalmaznak. Csupán a felhasználók 38 százaléka készít biztonsági mentést a fontos adatairól, mielőtt odaadná másnak a készülékét. A megkérdezettek 33 százaléka védi külön jelszóval az adatait.

"A számítógépünk vagy a telefonunk megosztása növeli a malware fertőzés és az adatvesztés kockázatát. Ezért fontos, hogy mindig tegyük meg a megfelelő biztonsági lépéseket mielőtt bárkinek odaadnánk a készülékünket: mindig legyenek biztonsági másolatok a fontos fájlokról, és töröljük azokat az adatokat, amelyek nem kerülhetnek illetéktelen kezekbe. Különösen igaz ez a webes űrlapokra vonatkozó automatikus kitöltésekre, amelyeket mindenképp célszerű letiltanunk. Valamint használjunk olyan programot, amely védelmet nyújt a kiberfenyegetések ellen" - ajánlotta Peter Aleshkin, a Kaspersky Lab regionális menedzsere. 

Természetesen ha családi számítógépről van szó, és családon belül történik az eszközök megosztása, akkor az jóval kisebb kockázattal jár. Ennek ellenére nem szabad megfeledkezni arról, hogy ha a gyerekeknek adjuk oda az internetképes eszközeinket, akkor célszerű betartani a legfontosabb családbiztonsági megfontolásokat.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség