Többfaktoros azonosítással bővült a NetIQ CloudAccess

A NetIQ CloudAccess legújabb kiadása a felhasználók számára önkiszolgáló jelszó-helyreállítást, míg az informatikai szakembereknek teljes körű fiókkezelést biztosít.
 

A NetIQ CloudAccess segítségével a vállalatok menedzselt hozzáférést biztosíthatnak az alkalmazottaik számára a felhőben működő szoftverszolgáltatásokhoz (SaaS). Az eszköz a szervezetek meglévő biztonsági és hozzáférési irányelveire épít a felhőalapú rendszerek esetében. A legújabb, 2.1-es verzió többek között önkiszolgáló jelszó-helyreállítást, teljes körű fiókkezelést és többfaktoros authentikációt tesz lehetővé.
 
"Egyre több vállalatnál ismerik fel, és használják ki a felhőben, szoftverszolgáltatás (SaaS) keretében elérhető üzleti alkalmazások előnyeit. Ahhoz, hogy az alkalmazottak egyszerű, biztonságos és az előírásoknak megfelelő módon vehessék igénybe ezeket a szolgáltatásokat, érdemes figyelmet fordítani a hozzáférések felügyeletére is" - mondta Hargitai Zsolt, a magyarországi képviselet üzletfejlesztési vezetője.
 
Az egypontos bejelentkezést biztosító virtuális készülék segítségével az informatikai részleg visszanyerheti a kontrollt a hozzáférések felett, mivel a bevezetése után a felhasználók csak ezen keresztül tudják elérni a felhőben működő alkalmazásokat. A megoldás révén az IT-szakemberek egyszerűen és gyorsan oszthatják ki vagy szüntethetik meg a hozzáféréseket a szolgáltatásokhoz, és egyúttal azok használatát mérhetővé tehetik. A felhasználóknak pedig az egypontos bejelentkezésnek köszönhetően nem kell észben tartaniuk az összes fiókjukhoz tartozó felhasználónevüket és jelszavukat.
 
A CloudAccess 2.1 támogatja a többfaktoros azonosítást, mivel mostantól integrálható a NetIQ Advanced Authentication Framework hitelesítési keretrendszerhez, amely többféle, párhuzamosan alkalmazható authentikációs eljárással kompatibilis. 
 
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség