Titkosított fájl- és üzenetküldés iPhone-on

A Silent Circle bejelentette a legújabb mobil alkalmazását, amelyek révén titkosított üzenet-, illetve fájlküldésre nyílhat lehetőség az okostelefonokon.
 

A mobil kommunikáció mindennapjaink meghatározó tényezőjévé vált, amit a biztonságnak is követnie kell. A védelem szempontjából az egyik legfontosabb megoldandó probléma, hogy az egymás között megosztott fájlok, illetve adatok sértetlensége biztosítható legyen. Ez az okostelefonok és a táblagépek korában azért nem minden esetben magától értetődő, könnyen kivitelezhető feladat, amivel a nemrégen alapított Silent Circle cég szakemberei is tisztában voltak. Ezért egy olyan platformot hoztak létre, amely a hang-, video-, szöveg- és fájlátvitel során titkosítást biztosít.

A legújabb szoftver a Silent Text, amely különböző alkalmazások, üzleti dokumentumok titkosítását biztosítja. Támogatottak egyebek mellett a Word, az Excel, a Powerpoint, a Pages és a PDF-dokumentumok, a CAD-rajzok, a video- valamint képállományok. A felhasználó szempontjából a mobil alkalmazás egyszerűen használható, hiszen úgy működik, mint egy "hagyományos" azonnali üzenetküldő. A háttérben azonban sok minden történik egy-egy üzenet vagy fájl célba érkezéséig.

A Silent Circle az adattovábbítás során az úgynevezett SCIMP (Silent Circle Instant Messaging Protocol) protokollra támaszkodik. Amikor a felhasználó rákattint a küldés gombra, akkor az üzenet vagy a fájl titkosítása azonnal megtörténik. Ezt követően kezdődik az adatok küldése a Silent Circle központi szerverei felé, melyeken keresztül elindul a kézbesítési folyamat. Mindebből az is következik, hogy az adatok a mobil készüléket már titkosítottan hagyják el, és azokat a Silent Circle sem tudja dekódolni a saját szerverein. A biztonságot fokozza, hogy minden egyes üzenetváltás során új kulcs képződik a titkosításhoz. A kommunikáció biztosításához a cég jelenleg egy kanadai adatközpontot üzemeltet, de tervben van egy svájci és egy ázsiai központ létesítése is.


Minimális adattárolás

A cég hangsúlyozta, hogy a kommunikáció naplózását nagyon minimálisra vette. Csak a legszükségesebb adatokat tárolja, így például az IP-címeket hét napig. A jövőben azonban vélhetőleg ez az adatmegőrzési idő egy napra fog csökkenni. Jelenleg nem az a probléma, hogy sok adatot tárol a Silent Circle rendszere, hanem pontosan az, hogy keveset. A cég ugyanis attól tart, hogy a szolgáltatását az anonimitást biztosító megfontolások miatt nem feltétlenül csak legális célokra fogják használni.

A Silent Text jelenleg az Apple iOS alapú okostelefonokkal és táblagépekkel kompatibilis, de a fejlesztők ígérete szerint hamarosan meglesz az Android támogatás is. Az alkalmazás önmagában ingyenesen letölthető, azonban a használatához igénybe kell venni a Silent Circle szolgáltatását is, amely havonta 20 dollárba kerül. Igaz ez az ár magában foglalja a biztonságos hangátvitelt lehetővé tevő Silent Phone, a titkosított videohívásokat és videokonferenciákat nyújtó Silent Eyes valamint a közeljövőben elérhetővé váló, védett levelezést biztosító Silent Mail szolgáltatást is.
 
  1. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  3. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  6. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  8. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  9. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség