Titkosít, majd zsarol a Ransomlock trójai
A Ransomlock.AC trójai titkosítja a felhasználói fájlokat, majd egy program megvásárlására igyekszik rákényszeríteni az áldozatául esett számítógép tulajdonosát.
A Ransomlock.AC trójai nagyon komoly károkat képes előidézni az általa kiszemelt rendszereken. Amennyiben azokon elindul - például nem megfelelően felkészített vírusvédelem hiányában -, akkor sok bosszúságot is okozhat. Ennek oka, hogy rengeteg, különféle típusú fájlt titkosít le, amelyek ezt követően használhatatlanná válhatnak. A kártékony program nem kíméli a dokumentumokat és a multimédiás állományokat sem.
Az Isidor Biztonsági Központ jelentéséből kiderült, hogy a Ransomlock.AC - a zsaroló károkozókhoz hűen - a titkosítási tevékenységének befejezését követően egy üzenetablakot jelenít meg, amelyben közli a felhasználóval, hogy a számítógépe egy kártékony program áldozatává vált, és a fájljai (1024 bites RSA titkosítási eljárással) lekódolásra kerültek. Ahhoz pedig, hogy az állományok helyreállíthatók legyenek, egy fizetős programot kell letölteni egy, a trójai által megadott weboldalról. Ezt követően nyomatékosítja, hogy ha a felhasználó saját maga próbálja elvégezni a dekódolást, akkor a fájljai végérvényesen sérülhetnek.
A Ransomlock.AC további jellemzője, hogy a működéséhez szükség van PowerShellre. Amennyiben ezt nem talál a károkozó a fertőzött PC-n, akkor egy Dropbox fiókból letölti a szükséges állományokat.
A zsaroló trójai programok elleni védekezés során a megelőzésre kell koncentrálni, amelynek részét kell képeznie a naprakész vírusvédelemnek valamint a rendszeresen elvégzett biztonsági mentéseknek is.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat