Symantec: elérkeztünk a harc következő frontvonalához

Az internethez kapcsolódó eszközök száma folyamatosan növekszik, és 2020-ra várhatóan meghaladja a 25 milliárdot. De vajon mi lesz a biztonsággal?
 

Az internethez csatlakoztatott legkülönfélébb okoseszközök új felhasználói élményt nyújtanak. Az általuk biztosított előnyök miatt az alkalmazásuk széles körben terjed. Az úgynevezett IoT (Internet of Things) eszközök számának növekedése azonban komoly biztonsági kockázatokat is jelent. Már érezhető hogy a védelem esetében az eddigieknél lényegesen nagyobb figyelmet kell fordítani a „dolgok internetére”, mind az egyéni, mind a vállalati, üzleti felhasználók körében.
 
"Ahogy az IoT-jelenség terjedése és a hozzá kapcsolódó innovációk száma folyamatosan növekszik, a kiberbiztonsági veszélyek száma is emelkedik. Ez lesz a harc következő frontvonala” - mondta Shankar Somasundaram, a Symantec Internet of Things üzletágának igazgatója.
 
Az első lépések
 
A Symantec az IoT trendek által felvetett biztonsági kockázatok kezeléséhez egy átfogó stratégiát dolgozott ki, amely az eszközök közvetlen védelmére, valamint azok megbízhatóságának ellenőrzésére is kiterjed. A vállalat az Embedded Critical Systems Protection nevű megoldása révén az előre telepített szoftverek lezárásával védi az IoT-eszközöket a nulladik napi támadásoktól, és előzi meg a feltörésüket. Ez a technológia ipari cégek esetében is életképesnek bizonyulhat, már csak azért is, mert a Symantec több autóipari szereplővel kötött együttműködést a védelmi eljárás felhasználásával kapcsolatban. Ugyanakkor a vállalat nem kizárólag az autóiparra koncentrál, hanem egyebek mellett a chipgyártóknak is igyekszik bizonyítani, hogy a hardver szinten megvalósított biztonságnak igenis van létjogosultsága. Az ez irányú fejlesztéseit egyebek mellett a Texas Instruments bevonásával végzi.
 
Noha az IoT-biztonság még gyerekcipőben jár, a Symantec már most próbálja egységes mederbe terelni a védelmi megoldásainak kezelését, felügyeletét, amihez jelenleg az IoT-portál áll rendelkezésre. 
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség