Súlyos hibákat hozott felszínre a hackerek meghackelése

A Hacking Team csoport meghackelésének és a bekövetkezett adatszivárgásnak hamar híre ment a nagyvilágban. Az adatlopás azonban nemcsak bizalmas adatokat hozott a felszínre, hanem felhasználók millióit érintő sérülékenységeket is.
 

Az olasz Hacking Team csoport rendszerét ért támadás következtében az elkövetők nagymennyiségű bizalmas információhoz fértek hozzá. Az eddigi hírek szerint legalább 400 gigabájtra tehető az az adatmennyiség, amelyet sikerült megkaparintaniuk. Ezek között elektronikus levelezések, forráskódok, jelszavak, szerződések, ügyféllisták és egyéb titkos dokumentumok is megtalálhatóak voltak.
 
Önmagában nem kizárólag az eltulajdonított adatok mennyisége okozza a problémát, hanem az is, hogy az elkövetők feltöltötték az internetre a megszerzett fájlokat. Ezek között pedig szép számmal akad olyan is, amelyek különféle állami szervek és titkosszolgálatok rendeléseivel, tevékenységével hozhatók összefüggésbe. A dokumentumokból kiderült, hogy az ügyfelek között több mint 70 állam is szerepel, így a vásárlók sorában feltűnik például Egyiptom, Nigéria, Szudán, Mexikó, USA, Azerbajdzsán, Malajzia, Szingapúr, Dél-Korea, Vietnam, Ausztrália, Csehország, Németország, Lengyelország, Oroszország, Spanyolország és Svájc is. Ami pedig még lényegesebb, hogy a listán szerepel Magyarország is.
 
A kiszivárgott dokumentumokat, fájlokat természetesen már a kiberbűnözők és a biztonsági cégek is elkezdték kielemezni. A hatóságokkal és a titkosszolgálatokkal ellentétben azonban elsősorban nem a titkos dokumentumokra, szerződésekre figyeltek fel, hanem sokkal inkább azokra a technikai leírásokra, forráskódokra, amelyeket a Hacking Team használt a kémprogramjaihoz. A vírusírók már le is csaptak a kínálkozó lehetőségekre, hiszen két olyan sérülékenység is megjelent a fegyvertárukban, amelyeket korábban a Hacking Team használt, és az adatszivárgás miatt kerültek napvilágra.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  3. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  6. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  8. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  9. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség