Sokszor keverednek a gyerekek káros weboldalakra

A magyar gyerekek is meglehetősen gyakran keverednek olyan weboldalakra, amelyek számukra káros, felkavaró tartalmakkal rendelkeznek. Ezért a szülői felügyeletet nem lehet félvállról venni.
 

Az interneten a gyerekek általában sokkal aktívabbak, mint a felnőttek. A Kaspersky Lab elhatározta, hogy utánajár a fiatalokat fenyegető online veszélyeknek, és kielemzi a biztonsági szoftvereibe integrált, szülői felügyeletet támogató technológiái által gyűjtött statisztikai adatokat.

Kiderült, hogy minden országnak és régiónak megvannak a maga sajátosságai abból a szempontból is, hogy melyek a gyermekeket érintő legmarkánsabb online veszélyek. Például a kelet-európai országok többségében a felnőtt tartalmak jelentik a legtöbb kockázatot. Ezzel szemben Németországban, az Egyesült Államokban és Franciaországban az alkoholról, a dohányzásról és a drogokról szóló tartalmak akadtak fent leggyakrabban a tartalomszűrőkön.

A magyar felhasználók fele találkozott pornográf tartalommal, és közel a harmaduk került szerencsejáték oldalakra, miközben minden ötödik felhasználó botlott olyan honlapba, amelyen fegyvereket hirdettek. 

A magyar felhasználók megoszlása, akik találkoztak gyermekekre veszélyes online tartalommal az elmúlt évben - Forrás: Kaspersky Lab

Biztonsági tanácsok

"A fiatalok megóvása érdekében azt javasoljuk a szülőknek, hogy olyan biztonsági megoldást válasszanak, amelyben van szülői felügyelet (Parental Control) technológia, valamint tartalmaz védelmet a keresőoldalakhoz és az olyan gyermekek által használt alkalmazásokhoz, amelyek támogatják a multimédiás tartalmakat" - nyilatkozta Konstantin Ignatev, a Kaspersky Lab webes tartalmakat elemző csapatának vezetője. A szakember ugyanakkor hozzátette, hogy bár a felügyeleti technológiák le tudják tiltani azokat a honlapokat, amelyek a gyermekek számára veszélyt jelenthetnek, vagy felkavaró tartalommal bírhatnak, nem tudnak 100 százalékos pontossággal működni. Különösen akkor nem, amikor alapvetően ártalmatlan webes szolgáltatásokat, például a közösségi oldalakat vagy a chat programokat használják rossz célokra az internetes csalók vagy a zaklatók. 

"Az online biztonságunkat olyan komolyan kell vennünk, mint a fizikai biztonságunkat. Ezért biztatjuk a szülőket arra, hogy legyenek a gyermekeik életének aktív részesei a valódi és a digitális világban egyaránt" - mondta Ignatev.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség