Sokan tartanak a netes bankolás veszélyeitől

A felhasználók közel harmada nem érzi biztonságosnak az elektronikus fizetést és az online bankolást,
 

A webshopok, valamint az e-fizetési és banki rendszerek megkönnyítik a mindennapokat, hiszen egy kattintással fizethetjük be a számláinkat és indíthatunk pénzügyi tranzakciókat, mindezt sorban állás és időveszteség nélkül. A széles körben elterjedt okostelefonok és tabletek pedig még tovább szélesítik a lehetőségek körét.

Azonban a B2B International felmérése azt mutatja, hogy a banki ügyfelek közel harmada nem érzi biztonságosnak az online bankolást és az elektronikus fizetést. Vagyis meglehetősen sokan aggódnak a pénzük, illetve az értékeik elvesztése miatt. Emellett a megkérdezett felhasználók 33 százaléka soha nem használná a telefonját vagy a táblagépét online pénzügyi tranzakciók lebonyolításához. A válaszadók 28 százaléka pedig úgy nyilatkozott, hogy nem tartja kényelmesnek, célszerűnek ezen mobil eszközök használatát ilyen jellegű tranzakciókra.
A felhasználók aggodalma természetesen korántsem mondható alaptalannak, hiszen megannyi kockázati tényezővel kell számolni mind a számítógépekkel, mind a mobil készülékekkel folytatott bankolás, vásárlás során. Ezeket a kockázatokat pedig kezelni kell.

Mobilon bankoló károkozók

Az Androidot a népszerűsége miatt támadják legtöbbször a kiberbűnözők, ami abból a szempontból érthető, hogy ezen a platformon érhetik el egyszerre a legtöbb felhasználót. A Kaspersky Lab szerint a már meglévő mobilvírusok 99 százaléka Android kompatibilis. 2012-ben a vállalat összesen 35.000 egyedi androidos károkozót azonosított, míg 2013 első felében ez a szám 47.000-re ugrott. A biztonsági cég szerint mindez egyre több felhasználót győz meg arról, hogy minden eszközre érdemes vírusirtó programot telepíteni.

A hamis Android alkalmazások sok esetben éppen az online banki műveleteket, valamint az egyéb pénzügyi tranzakciókat célozzák, és töretlenül lopkodják az adatokat. Ahogy egyre többen indítanak online tranzakciókat mobil eszközökről, úgy nő a fenyegetések száma. Mivel a károkozások egyre szofisztikáltabbá válnak, ezért a védelmi megoldásoknak is folyamatosan lépést kell tartaniuk e trendekkel.
 
  1. 3

    A Cisco IOS XE-hez több patch vált elérhetővé.

  2. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  3. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  4. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  5. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  6. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  7. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  8. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  9. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  10. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség