Sok az elhanyagolt magyar PC
Az ESET megbízásából készült piackutatás az operációs rendszerek frissítését vizsgálta a magyar internetezők körében. Az eredmények szerint a felhasználók 27 százaléka nem szokta frissíteni a Windows-át.
A magyar internetező nők 34 százaléka, a férfiaknak pedig a 21 százaléka nem frissíti a Windows-t, mert saját bevallásuk szerint nem értenek hozzá, nem érdekli őket vagy nincs rá lehetőségük. Az ESET szerint ők azok, akik hiába használnak vírusirtót, előbb-utóbb megfertőződik a számítógépük. A nők 20 százaléka nyilatkozott úgy, hogy azért nem törődik a frissítésekkel, mert nem ért a kérdéshez, míg a férfiak 8 százaléka azért nem telepíti a javításokat, mert nem érdekli őket mindez.
"A válaszadók közül a legtöbben nincsenek tisztában azzal, hogy az operációs rendszerekben előfordulhatnak olyan lyukak, sérülékenységek, melyek segítségével a kártevők készítői kijátszhatják a biztonsági programok védelmét" - emelte ki Kiss Zoltán Gergő vírusvédelmi tanácsadó. A szakember hangsúlyozta, hogy a vírusirtók akkor nyújtanak megfelelő védelmet, ha a felhasználók az operációs rendszerek frissítéseit is telepítik.
A Windows biztonsági hibáját kihasználó kártevőkre jó példa a magyarországi vírus-toplistát régóta vezető Conficker féreg. A kártevő egy olyan sérülékenységen keresztül fertőz meg még napjainkban is havonta több tízezer számítógépet, melyre 2008 októbere óta létezik javítás. A szakember szerint a felhasználóknak meg kell érteniük, hogy a védelem hatékonyságát csökkenti, ha az operációs rendszer és az egyéb, gyakran használt szoftverek biztonsági frissítései nincsenek telepítve. "A szoftvergyártók az elmúlt években rengeteget tettek azért, hogy a szükséges frissítések automatikusan települjenek a számítógépekre, de ez sajnos csak akkor igaz, ha a felhasználó nem akadályozza meg a frissítés folyamatát" - tette hozzá Kiss Zoltán Gergő, aki úgy véli, hogy sokszor azok az internetezők kapcsolják ki a frissítéseket, akik még mindig a Windows egy régebbi, feltört verzióját használják.




0 hozzászólás
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.