Sok áldozatot szedett a hackerverseny
Véget ért az egyik legnevesebb nemzetközi hackerverseny, amelynek résztvevői ismét kitettek magukért. Megközelítőleg félmillió dollárt kasszíroztak.
A nemzetközi hackerversenyek között az egyik legismertebbnek a Pwn2Own számít, amelyet hagyományosan a kanadai CanSecWest konferencia keretében szerveznek meg. A 2007 óta megrendezésre kerülő megmérettetés eddig minden évben tartogatott meglepetéseket. Az idei verseny pedig különösen izgalmasnak ígérkezett, hiszen a szervezők minden eddiginél nagyobb jutalmak felajánlásával ösztökélték a biztonsági réseket feltáró szakembereket arra, hogy minél érdekesebb és egyben veszélyesebb sebezhetőségekről rántsák le a leplet. A 2013-as Pwn2Own megmérettetésen összesen több mint félmillió dollár üthette az etikus hackerek markát. Most már az is kijelenthető, hogy a versenyzők nem is hagytak sok pénzt a kasszában, ami egyben azt is jelenti, hogy sorban mutatták be a rendszerek térdre kényszerítésére alkalmas technikáikat.
"Mindazok, akik eljöttek, és részt vettek a versenyen, olyan nulladik napi sérülékenységekkel szolgáltak, amelyeket a megmérettetés előtt nem ismertünk. Élvonalbeli kutatásokért - különösen, amik sandbox-ok, különféle bővítmények és böngészők kiütésére alkalmas hibákat tártak fel - ajánlottuk fel a pénzt" - nyilatkozta Brian Gorenc, a HP Security Research Labs sebezhetőségek kutatásáért felelős vezetője.

Ügyeskedés a Chrome-mal - Forrás: Geek.com
Nem sok minden maradt talpon
Az idei Pwn2Own során a résztvevők semmit nem bíztak a véletlenre, és mindent hackeltek, amit a verseny keretei között csak lehetett. Az eredményeikről mindennél többet elárul a verseny weboldalán közzétett alábbi eredménylista:

Mint látható a versenyzők körében a legnépszerűbb prédának a Java számított, amelynek esetében négy eddig ismeretlen sérülékenységet sikerült kihasználniuk. Ezekért a biztonsági hibákért egyenként 20 ezer dollár jutalom járt.
Az első Java exploitok demonstrálása után nem kellett sokat várni azzal, hogy a Windows 8 alatt futtatott Internet Explorer 10 is az áldozatok listájára kerüljön, hiszen a VUPEN szakemberei sikeresen áthatoltak a böngésző és az operációs rendszer legújabb védelmi megoldásain. Ezt követően a Firefox valamint a Chrome böngésző sem bírta sokáig. Az előbbi esetében a VUPEN delegáltjai mutattak be egy olyan módszert, amivel a Windows DEP és ASLR védelmi vonalait is megkerülték. Ami pedig a Chrome-ot illeti, két versenyző az alkalmazás sandbox mechanizmusát ostromolta sikeresen. Ez esetben azonban az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a komplett támadáshoz egy Windows kernelben lévő biztonsági résre is szükség volt.

Fotó: Unocero
Ami állta a sarat
A Google a Pwn2Own apropóján megrendezte a saját Pwnium 3 megmérettetését, amelyen 150 ezer dollárt ajánlott fel azok számára, akik sikeresen meghackelik a Chrome OS-t. A Google jelezte, hogy egy versenyző sem tudott az elvárásoknak megfelelően teljesíteni, ezért a fődíjat nem osztotta ki. Ugyanakkor jelezte, hogy megvizsgálja a résztvevők által elért részsikereket, és később dönt arról, hogy ezeket az eredményeket jutalmazza-e.
Emellett azt is meg kell említeni, hogy a Mac OS X alatt futtatott Apple Safari böngésző hackelésére ezúttal nem vállalkozott senki, így e böngésző érintetlen maradt.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat