Rájár a rúd a TeamViewerre

​A TeamViewer kapcsán az utóbbi napokban több biztonsági probléma és híresztelés is napvilágot látott. A vállalat segített helyre tenni a történteket.
 

A TeamViewer ügyfelek a múlt héten egy többórás szolgáltatásikiesésnek lehettek tanúi. Ez idő alatt a széles körben alkalmazott szoftver tulajdonképpen használhatatlanná vált. A problémát a cég a Twitter oldalán elismerte, miközben a világ számos pontjáról érkeztek visszajelzések a szolgáltatások elérhetetlenné válása miatt. A vállalat mérnökei azonnal elkezdtek dolgozni a hiba kijavításán, és néhány órán belül sikerült a helyreállítást elvégezni. Akkor ugyan még nem lehetett tudni, hogy mi állt a leállás háttérében, de mostanra kiderült, hogy egyes DNS-szervereket elosztott szolgáltatásmegtagadási támadás ért, aminek következtében az alkalmazásból elérhetetlenné váltak a TeamViewer kiszolgálói. Mindez egybecseng a felhasználói visszajelzésekkel, amelyek szintén DNS-problémákat emlegettek.
 
A második felvonás
 
A szolgáltatásmegtagadási támadás nem az egyetlen biztonsági esemény volt, amely a TeamViewer neve kapcsán múlt héten napvilágot látott. Több felhasználó ugyanis arra kezdett panaszkodni, hogy támadás érte a számítógépét, méghozzá a TeamViewer szoftverén keresztül. Egyes beszámolók szerint a támadók így próbáltak a célkeresztbe állított PC-ken PayPal fiókokhoz hozzáférni vagy éppen eBay-en vásárolni az áldozatuk kontójára.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség