Óvatosan bánjunk a WiFi-vel az utazásaink során!

Éppen csak leszállunk a repülőről, és már keressük is a lehetőséget az internet elérésére. De vajon mindez, hogyan hat a biztonságra?
 

A Kaspersky Lab kutatása szerint utazásaink során türelmetlenségünk gyakran arra sarkall, hogy nem biztonságos Wi-Fi hálózatokra kapcsolódjunk, ezzel pedig komoly veszélybe sodorhatjuk az adatainkat. A több mint tízezer felhasználó megkérdezésével lezajlott felmérés eredménye rávilágított arra, hogy sok utazó kényszerül nyílt és nem biztonságos Wi-Fi hálózatok használatára. Sokan a roaming díjaktól tartva inkább vállalják a kockázatot. 
 
A kutatás résztvevőinek közel fele a repülőtér elhagyásakor már online. Legtöbbjük az otthon maradt családtagok megnyugtatása miatt csatlakozik az internethez, míg tízből négyen többnyire utazási információkat töltenek le. A netfüggőséghez közrejátszik még a munkahelyi nyomás, valamint a közösségi médián zajló események nyomon követése is. Érdekesség, hogy a megkérdezettek harmada - szinte ösztönösen - akkor is csatlakozik valamilyen hálózathoz, ha arra egyébként semmilyen különösebb oka nem lenne. 
 
Tízből nyolc felhasználó nem biztonságos, nyilvános Wi-Fi-t használ a reptereken, kávézókban és éttermekben - megfeledkezve arról, hogy a készülékeik tömve vannak személyes és bizalmas adatokkal. A könnyelműségnek azonban komoly ára van: az utazók mintegy ötöde esett már kiberbűnözők csapdájába utazása alatt. 
 
Utazásaink során ráadásul bizonyos online tevékenységeket gyakrabban végzünk, mint általában. Nyolcból egy felhasználó többet posztol a közösségi oldalakon, hétből egy pedig többet vásárol hitelkártyája segítségével. 
 
"Rengeteget utazom, évente több mint 100-szor repülök valahova különböző üzleti tárgyalások miatt. Természetesen számomra is égető kérdés az internetkapcsolat megléte, ezért sokszor használok nyilvános Wi-Fi elérést. Az első dolgom általában, hogy rácsatlakozzak egy VPN-re, ez az egyik legjobb óvintézkedés, amit ajánlok mindenkinek, egy megbízható biztonsági megoldás mellett" - mondta Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab ügyvezető igazgatója. 
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség