Ön is kattint oda, ahová nem kellene?

Az internetes csalók továbbra is meglehetősen gyakran tudják rászedni a gyanútlan felhasználókat. Átlagosan minden 25. kártékony e-mailjükkel elérik a céljukat.
 

A bizalmas adatokra éhes adathalászok trükkjeivel szemben nem könnyű megfelelő védelmet kialakítani, mivel a támadásaik során elsősorban az emberi tényezőkre (hiszékenységre, kíváncsiságra stb.) alapoznak. Vagyis a technológiai védelem önmagában nem képes helytállni, szükség van a minél nagyobb fokú biztonságtudatosságra is.
 
A Proofpoint szakemberei a legutóbbi kutatásuk során arra voltak kíváncsiak, hogy a felhasználók milyen mértékben képesek felismerni a csalók folyton változó technikáit. Sajnos kiderült, hogy a megtévesztő e-mailek továbbra is sok gondot jelentenek, ugyanis minden 25. ilyen küldemény esetében vagy rákattint a címzett egy kártékony weboldalra mutató hivatkozásra, vagy megnyitja a levél mellékletét. Ha pedig azzal is kalkulálunk, hogy az adathalászok akár ezerszámra képesek küldözgetni ilyen leveleket, akkor rögtön látszik, hogy nem kell sok idő számukra ahhoz, hogy ráakadjanak legalább egy olyan felhasználóra, aki bedől a trükkjeiknek.
 
Az elmúlt egy év során a kibebrbűnözők változtattak a taktikájukon, és már más témájú kéretlen levelekkel próbálkoznak. Míg korábban elsősorban azok az adathalász küldemények hódítottak, melyek közösségi oldalakkal voltak kapcsolatosak, addig az utóbbi időszakban sokkal inkább a megtévesztő üzleti, illetve pénzügyi tartalmakkal felruházott e-mailek terjednek. Ezek közül megannyi csatolmányt is tartalmaz, sokszor fax másolatnak vagy jól ismert dokumentumoknak álcázva.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  3. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  6. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  8. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  9. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség